„Wiedźmin” na Netflix. Czy Tomasz Bagiński wyreżyseruje odcinek serialu? Jest oficjalna informacja w tej sprawie

Sergiusz Kurczuk
07.09.2018 14:10
„Wiedźmin” na Netflix. Czy Tomasz Bagiński wyreżyseruje odcinek serialu? Jest oficjalna informacja w tej sprawie Fot. Justyna ROJEK/East News

Coraz więcej wiadomo na temat serialu „Wiedźmin”. Wiadomo już, kto wyreżyseruje historii o Gerlacie. 

Na netfliksowskiego „Wiedźmina” czekają miliony fanów Geralta na całym świecie. Na początku września 2018 roku ogłoszono, który aktor wcieli się w tytułowego bohatera. Wiedźminem został odtwórca Supermana z uniwersum DCEU - Henry Cavill. Wielu fanów liczył na gwiazdę o bardziej słowiańskiej urodzie. Okazuje się, że angaż Cavilla to nie jedyny zawód, jaki przeżyją osoby oczekujące na „Wiedźmina” od serwisu Netflix. 

„Wiedźmin” - czy Tomasz Bagiński będzie reżyserem serialu Netfliksa?

Kiedy Netflix ogłosił rozpoczęcie prac nad adaptacją prozy Andrzeja Sapkowskiego, od początku przewijało się nazwisko Tomasza Bagińskiego. Twórca zasłynął na świecie swoimi niesowitymi filmami animowanymi oraz przerywnikami, pojawiającymi się w grach o Geralcie. Wybór filmowca był więc oczywisty i nikogo nie dziwił. Wkrótce ogłoszono, że Bagiński zostanie reżyserem serialu. Najnowsza informacja Netflixa oprócz angażu Cavilla mówiła o reżyserach poszczególnych odcinków serialu. Wśród nich nie ma jednak Bagińskiego. Zamiast niego „Wiedźminem” zajmą się Alik Sakharov (4 odcinki), Alex Garcia Lopez (2 odcinki) i Charlotte Brändström (2 odcinki). Polski twórca pozostał jednak w ekipie jako producent 1. sezonu. 

Informację potwierdził serwis IGN. Decyzję podjęto wspólnie przez Bagińskiego, shworunnerkę Lauren S. Hissrich oraz przedstawicieli Netfliksa. Reżyser zdecydował poświęcić się innym przedsięwzięciom. Praca na planie „Wiedźmina” była dla niego zbyt absorbująca. Obecnie jest zaangażowany w pierwszy kinowy film z cyklu „Legendy Polskie”, który opowie dalsze losy Twardowskiego. Oprócz tego planuje stworzyć aktorską wersję anime znanego w Polsce pod tytułem „Rycerze Zodiaku”

„Wiedźmin” - kiedy premiera serialu?

Fani słowiańskości prawdopodobnie poczują zagrożenie, ale zawsze można powołać do życia wersję „Wiedźmina” dla prawdziwych Polaków. Na razie nie podano dokładnej daty premiery serialu o Gerlacie. Lauren S. Hissrich potwierdziła jedynie, że serial trafi na platformę Netflix w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.