Wielki hit HBO powraca! Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do „Wielkich kłamstewek 2”

Natalia Hluzow
10.11.2017 15:49
Wielki hit HBO powraca! Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do „Wielkich kłamstewek 2” Fot. kadr z wideo

„Wielkie kłamstewka 2” miały nigdy nie powstać. Tymczasem okazuje się, że Nicole Kidman, Reese Whiterspoon i Shailene Woodley już niebawem powrócą do Monterey w Kalifornii w 2. sezonie „Big Little Lies”.

Pierwszy sezon „Wielkich kłamstewek” – serialu poświęconego tajemniczej zbrodni wśród elity bogatego miasteczka w Kalifornii – już w okresie promocji zapowiadał się bardzo obiecująco. I to pomimo cukierkowych plakatów, które wyglądały zresztą w ten sposób celowo. Stacja HBO stoi przecież za takimi hitami jak „Rodzina Soprano”, „Seks w wielkim mieście”, „Kompania Braci” czy aktualnie emitowane „Gra o tron” czy „Westworld”. Twórcą nowego serialu jest zaś David E. Kelley, który stoi za sukcesem genialnej „Ally McBeal”. Poza tym w obsadzie znalazły się takie gwiazdy, jak Reese Whiterspoon, Nicole Kidman, Laura Dern, Zoe Kravitz i Alexander Skarsgård. Wszystko to połączone z doskonałymi zdjęciami, świetnym montażem i bardzo niepokojącym klimatem okazało się idealnym przepisem na sukces. „Wielkie kłamstewka” zdobyły 8 nagród Emmy, w tym za najlepszy serial limitowany, najlepszą reżyserię i najlepszą obsadę.

big little lies 3 Fot. foto: kadr z wideo

Choć podobnie jak twórcy „Stranger Things”, reżyser „Wielkich kłamstewek” nie chciał, by powstał 2. sezon, wszystko wskazuje na to, że jednak powstanie i to wcześniej, niż można było się tego spodziewać. Podczas gdy jeszcze w kwietniu 2017 Jean-Marc Vallée deklarował: 

Nie ma szans i nie ma powodu, by robić sezon 2. To było planowane jako jednorazowa akcja i kończy się tak, że publiczność może wyobrażać sobie, co mogło się wydarzyć potem. Jeśli zrobimy sezon drugi, zniszczymy tę piękną rzecz.

Po deszczu nagród, jaki spłynął na „Wielkie kłamstewka” podczas Emmy 2017, w jednym z wywiadów powiedział:

Byłoby wspaniale zjednoczyć ponownie zespół i to zrobić. Czy będziemy w stanie to zrobić, wszyscy razem? Chciałbym. Zobaczymy.

Teraz wiadomo już, że marzenie reżysera się nie spełni. Ekipa spotka się na planie 2. sezonu, jednak bez niego. Vallée odsuwa się w cień, a na jego miejsce poszukiwana jest reżyserka, co może okazać się bardzo dobrym pomysłem przez wzgląd na sukcesy, jakie odnoszą dziś produkcje o kobietach reżyserowane przez kobiety.

 

big little lies 2 Fot. foto: kadr z wideo

TVLine poinformowało na swojej stronie, że HBO chciałoby rozpocząć produkcję „Wielkich kłamstewek 2” wiosną 2018 roku. 

David E. Kelley, twórca serialu, zdradził natomiast, że przygotowania już trwają:

Przegadujemy pomysły i staramy się połapać nasze talenty i sprowadzić je wszystkie razem z powrotem na plan. Przed nami sporo kwestii logistycznych. Jestem jednak optymistycznie nastawiony, bo wszyscy chcą to zrobić. Czujemy, że wciąż mamy historię do opowiedzenia. Żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, ale jesteśmy pełni nadziei.

Zarówno Nicole Kidman, jak i Reese Witherspoon wyraziły zainteresowanie projektem i powrotem na ekran w „Wielkich kłamstewkach 2”. Druga z aktorek porzuciła nawet rolę astronautki, którą miała zagrać w filmie „Pale Blue Dot”, by móc powrócić jako Celeste Wright w hicie HBO.

big little lies 4 Fot. foto: kadr z wideo

Żadna z informacji nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez HBO, jednak jeśli zdjęcia do „Wielkich kłamstewek 2” faktycznie rozpoczną się wiosną 2018 roku, gotowej produkcji możemy spodziewać się z końcem 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.