Wielki sukces nowego filmu Netflixa. Henry Cavill i Millie Bobby Brown święcą triumfy!

09.11.2022 12:02
Wielki sukces nowego filmu Netflixa. Henry Cavill i Millie Bobby Brown święcą triumfy! Fot. materiały prasowe/Netflix

Takiego sukcesu nie spodziewał się sam Netflix. Druga część serii "Enola Holmes" ma rekordową oglądalność i już teraz jest jedną z najpopularniejszych produkcji w historii platformy.

Enola Holmes 2 jest ogromnym sukcesem dla Netflixa

Pierwsza część filmu odniosła ogromny sukces - według portal.film.wp.pl, w pierwszych 28 dniach była oglądana na platformie Netflix przez 190 milionów godzin. W tamtym czasie "Enola Holmes" znajdowała się wśród pięciu najpopularniejszych hitów Netflixa w historii platformy.

Polecamy

Wygląda na to, że kolejna część może pobić ten wynik - w weekend premiery "Enola Holmes 2" była najpopularniejszym tytułem na Netflixie w aż 88 krajach. Wcześniej podobny sukces osiągnęły tylko dwa filmy: "Czerwona nota" i "Projekt Adam". To sugeruje, że wyniki oglądalności mogą być niezwykle wysokie - mówimy tu o rekordach całej platformy. Na oficjalne zestawienia będziemy musieli jednak jeszcze poczekać, ale już teraz wspomniany rekord robi wrażenie. A o czym opowiada sam film?

Po rozwiązaniu pierwszej sprawy Enola Homes (Millie Bobby Brown) idzie w ślady swojego słynnego brata Sherlocka (Henry Cavill) i otwiera własną agencję... by szybko przekonać się, że życie kobiety detektywa to nie bułka z masłem. Akceptując surowe realia dorosłości, postanawia zamknąć swój biznes, gdy nagle zjawia się sprzedawczyni zapałek bez grosza przy duszy i daje jej pierwsze zlecenie z prawdziwego zdarzenia.

Polecamy

Pragnie znaleźć swoją siostrę, lecz sprawa okazuje się o wiele bardziej zagmatwana i rzuca Enolę w nieznane rejony - od niepokojących londyńskich fabryk przez kolorowe sale koncertowe po najwyższe kręgi społeczne, nie wspominając o słynnym domu pod Baker Street 221B. Wpadłszy w sidła złowrogiego spisku, Enola musi zwrócić się o pomoc do dawnych przyjaciół - w tym samego Sherlocka - by rozwikłać tajemnicę. Gra toczy się dalej!

Film "ENOLA HOLMES 2", w reżyserii Harry’ego Bradbeera, jest oparty na scenariuszu Jacka Thorne’a oraz fabule Harry’ego Bradbeera i Jacka Thorne’a. W jego obsadzie, obejmującej nowych przyjaciół i wrogów, pojawiają się: Millie Bobby Brown, Henry Cavill, David Thewlis, Louis Partridge, Susan Wokoma, Adeel Akhtar, Sharon Duncan-Brewster i Helena Bonham Carter.

Produkcja zadebiutowała na Netflixie 4 listopada 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.