Wiemy, co się działo po zakończeniu „Prometeusza”. Zobacz krótki prolog do filmu „Obcy: Przymierze”

Kamil Dachnij
27.04.2017 10:32
Wiemy, co się działo po zakończeniu „Prometeusza”. Zobacz krótki prolog do filmu „Obcy: Przymierze” Fot. Kadr z video

Kolejna atrakcja związana z „Obcym”. Film krótkometrażowy o tytule „The Crossing” to prolog do „Obcy: Przymierze”, ukazujący losy jedynych ocalałych z filmu „Prometeusz”.

26 kwietnia 2017 roku przejdzie do historii jako Dzień Obcego, pozostawiając po sobie wyjątkowo obfitą ilość różnego rodzaju newsów, ciekawostek i atrakcji. Prawdopodobnie największą z nich jest niemal trzy minutowy prolog „The Crossing”, którego akcja dzieje się tuż po wydarzeniach z „Prometeusza”. 20th Century Fox, krytykowane za promocję opartą na spoilerowaniu, mimo wszystko stara się płynnie połączyć wydarzenia z obu filmów.

Narratorem filmu jest android David (Michael Fassbender), który wyjaśnia jak naukowiec Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) przywróciła go do funkcjonalności, budząc w nim jednocześnie ogromny podziw dla ludzkości. Parze udaje się uruchomić statek swoich stwórców Inżynierów i polecieć na ich planetę. Zobacz krótki film: 

„Obcy: Przymierze” będzie ósmym z kolei filmem związanym z uniwersum „Obcego” i trzecim, który wyreżyserował sir Ridley Scott. Jego fabuła rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z „Prometeusza” i trzeba przyznać, że opublikowany prolog jest zgrabnym pomostem oboma tytułami.

Jak sam Scott powiedział, nie zamierza wcale zwalniać z kręceniem i nie pozwoli na tak długą przerwę między kolejnymi filmami - gotowy już jest nowy skrypt. Jednak jej produkcja zależy od sukcesu nowego obrazu, który do naszych kin trafi 12 maja 2017. Być może zdanie o serii zmieni nawet James Cameron. W obsadzie poza Fassbenderem i Rapace, znaleźli się także Katherine Waterston, Danny McBride, Billy Crudup oraz James Franco. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.