Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do filmu „Indiana Jones 5”

Sergiusz Kurczuk
20.03.2018 10:54
Harrison Ford jako Indiana Jones|south Fot. kadr z filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Harrison Ford szykuje się powoli do ponownego wcielenia się w Indianę Jonesa. Kiedy Steven Spielberg stanie za kamera na planie kolejnego filmu o nieustraszonym archeologu? 

Seria „Indiana Jones” cieszy się ogromną popularnością od dnia premiery pierwszej części z 1981 roku. Od tego czasu minęło sporo czasu i chociaż Steven Spielberg ma już ponad 70 lat, a Harrison Ford 75, wiek nie przeszkadza w przygotowaniu 5. części przygód Indy'ego. Informacje na temat filmu pojawiają się co jakiś czas, ale nie zaradzają zbyt wielu wątków, które pojawią się w nadchodzącej produkcji. Nie wiadomo też, jaki tytuł będzie nosił kolejny film o Indianie Jonesie. Znamy natomiast przybliżoną datę rozpoczęcia zdjęć do kolejnych przygód słynnego archeologa. 

„Indiana Jones 5” - kiedy ruszą zdjęcia do filmu?

Jak podaje serwis Variety, na nowe dzieło Spielberga z Fordem w roli głównej przyjdzie nam trochę poczekać. Ekipa filmowa też musi uzbroić się w cierpliwość, bo zdjęcia do 5. części „Indiany Jonesa” mają ruszyć dopiero na wiosnę roku 2019. Film będzie powstawał w Wielkiej Brytanii. Spielberg wyjawił ten szczegół podczas odbierania nagrody magazynu Empire znanej jako Legend of Our Lifetime, przy okazji wypominania owocnej współpracy z brytyjskimi filmowcami. 

Zawsze warto wybrać się w podróż, jeśli ma się świadomość pracy z wieloma brytyjskimi talentami z Wielkiej Brytanii. Aktorzy, ekipa, stolarze, dźwiękowcy, kierowcy - każdy stąd, kto pomógł mi w robieniu moich filmów i każdy, kto zamierza pomagać mi przy filmach, kiedy wrócę tu w kwietniu 2019 roku, by zrobić 5. część „Indiany Jonesa”.

Steven Spielberg Fot. foto: Ian West/East News

„Indiana Jones 5” - kiedy premiera?

Disney zapowiedział kolejne przygody Indy'ego już w roku 2016. Fani od kilku lat czekają, by ponownie ujrzeć Harrisona Forda w słynnej roli. Nie tylko nie zdradzono tytułu i fabuły produkcji, ale nie podano też kto, oprócz Forda wystąpi w produkcji. Znamy jednak datę premiery. „Indiana Jones 5” ma się pojawić na kinowych ekranach 10 lipca 2020 roku. Trzeba więc poczekać jeszcze ponad 2 lata. Całkiem możliwe, że będzie to ostatni film z serii z Fordem w roli tytułowej. Poprzednia część zatytułowana „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” miała premierę w roku 2008. Produkcja zarobiła prawie 2 miliardy dolarów. Spielberg mimo 70 na karku jest bardzo zapracowanym twórcą. Niedawno na ekrany kin wszedł nominowany do Oscara film „Czwarta władza”, a już 6 kwietnia 2018 odbędzie się premiera adaptacji książki „Ready Player One”

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.