Wiemy, kogo Jude Law zagra w filmie "Kapitan Marvel". Nie będzie to wcale Marv-Vell

Sergiusz Kurczuk
30.11.2018 15:32
Jude Law (Captain Marvel)|undefined Fot. kadr z filmu Captain Marvel

W sieci pojawił się przeciek dotyczący kim Jude Law będzie w filmie "Kapitan Marvel". Okazuje się, że aktor wcale nie wcieli się w postać Marv-Vella.

UWAGA! Ten artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

W marcu 2019 roku na ekrany kin 21. film Marvel Studios. Mowa o pierwszej produkcji całkowicie poświęconej superbohaterce. W "Kapitan Marvel" poznamy przeszłość tytułowej heroiny, która może okazać się kluczową osobą w walce z Thanosem w "Avengers 4". Oprócz kosmicznej bohaterki granej przez Brie Lasrson, zobaczymy również wiele nowych bohaterów. Między innymi postać, w którą wcieli się Jude Law. Do tej pory uważano, że aktor zagra Mar-Vella. Okazuje się, że założenie było błędne.

"Kapitan Marvel" - kogo zagra Jude Law?

Mar-Vell był w komiksach pierwszym superbohaterem, który posługiwał się pseudonimem Kapitan Marvel. Kiedy pojawiły się opisy nowych filmowych postaci, fani byli przekonani, że gwiazdor wcieli się w słynnego wojownika Kree, który nauczy młodą Carol Danvers panowania nad niesamowitą kosmiczną mocą. Jednak najnowsze informacje wskazują na zupełnie innego bohatera znanego z komiksów Marvela.

Reddit Fot. foto: Pritn screen z Reddit.com

W sieci pojawiły się przecieki nowych figurek Funko Pop związanych z filmem "Kapitan Marvel". Zdjęcie nowej serii zabawkowych gadżetów znalazły się oczywiście na portalu Reddit. Fotografię zamieścił użytkownik o pseudonimie PhoOhThree.

Reddit Fot. foto: Pritn screen z Reddit.com

Jeśli przyjrzymy się wszystkim figurkom, dostrzeżemy, że postać grana przez hollywoodzkiego aktora to wcale nie Mar-Vell, ale jego przeciwnik - Yon-Rogg. Postać, która zadebiutowała w komiksie "Marvel Super-Heroes" #12 z 1967 roku była dowódcą Kree. Yon-Rogg darzył niechęcią Mar-Vella, który odbywał misję na Ziemi. Niejednokrotnie chciał zabić swojego wroga. Podczas jednej z prób porwał Carol Danvers. Mar-Vell postanowił bronić Ziemianki. W wyniku walki Yon-Rogg zginął, a Carol została narażona na działanie urządzenia o nazwie Psyche-Magnitron, który obdarzył ją mocami przypominającymi zdolności Mar-Vella.

1 Fot. foto: kadr z komiksu Avengers NOW! vol. 1 #1

"Kapitan Marvel"  - kiedy premiera?

Czy to oznacza, że Law wcieli się w jeden z czarnych charakterów w filmie Anny Boden i Ryana Flecka? Trudno przewidzieć, bo twórcy z Marvel Studios często sięgają po motywy pojawiające się w komiksach. Oczywiście równie często je modyfikują i pozostawiają w formie Easter eggów, ale być może w przypadku originu postaci modyfikacje będą znikome. Przekonamy się już 8 marca 2018 roku, kiedy "Kapitan Marvel" trafi na ekrany polskich kin.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.