Will Smith odchodzi z Akademii Filmowej i jest gotowy na "wszelkie kolejne konsekwencje"

04.04.2022 16:21
Will Smith odchodzi z Akademii Filmowej i jest gotowy na "wszelkie kolejne konsekwencje" Fot. PATRICK T. FALLON/AFP/East News

Will Smith odczuwa pokłosie swoich działań z ceremonii rozdania Oscarów z końca marca 2022 roku. Aktor odszedł z Akademii Filmowej i jest gotów na kolejne konsekwencje.

Will Smith odszedł z Akademii Filmowej. Pokłosie uderzenia Chrisa Rocka

Smith przeprosił za swoje zachowanie, Rock nie wniósł oskarżeń, a jednak sprawa jeszcze nie ma końca. Jak podaje Variety, 31 marca miało odbyć się "kryzysowe" spotkanie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, do której należy gwiazdor "Dnia Niepodległości". Okazuje się, że Will Smith postanowił zrezygnować z członkostwa w organizacji.

Polecamy

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu aktora, które zostało udostępnione na łamach wspomnianego portalu, Smith bardzo ciężko przechodzi całą sytuację:

Lista tych, których skrzywdziłem, jest długa. Obejmuje Chrisa, jego rodzinę, wielu moich przyjaciół i bliskich, wszystkich obecnych i widzów w domach. Zdradziłem zaufanie Akademii. Pozbawiłem innych nominowanych i zwycięzców możliwości świętowania i uhonorowania za ich niezwykłą pracę. Jestem załamany.

Polecamy

Smith poinformował także, że chciałby, aby organizacja nadal cieszyła się należnym jej szacunkiem i mogła skupić na swojej działalności bez cienia skandalu z udziałem jej członka.

Chcę, aby uwaga ponownie skupiła się na tych, którzy na nią zasługują dzięki osiągnięciom. Chcę pozwolić Akademii wrócić do niesamowitej pracy, jaką wykonuje poprzez wspieranie kreatywności i artyzmu w filmie.

Cóż, Akademia nie miała problemu z tym, żeby przez lata nominować i nagradzać filmy wyprodukowane przez Harveya Weinsteina, więc spokojnie panie Smith - nikt Oscara panu raczej nie zabierze. Variety twierdzi jednak, że na tym Akademia nie poprzestanie i gwiazdor może zostać jeszcze w jakiś sposób ukarany. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.