Will Smith zagra w aktorskiej wersji „Aladyna”?

Robert Skowronski
20.04.2017 08:54
Will Smith zagra w aktorskiej wersji „Aladyna”? Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnt

Disney negocjuje z aktorem warunki umowy. Will Smith miałby się wcielić w Dżina.

Już wcześniej gwiazda m.in. „Facetów w czerni” była brana pod uwagę przy innej aktorskiej wersji Disneyowskiego przeboju. Will Smith miał wystąpić w reżyserowanym przez Tima Burtona „Dumbo”. Wszystko jednak spaliło na panewce. 

Według nieoficjalnych doniesień plan zdjęciowy „Aladyna” miałby wystartować jeszcze w 2017 roku w Wielkiej Brytanii. Okres kręcenia przewidziano na pół roku. Umowa ze Smithem kosztowałaby Disneya sporą sumkę, ale twarz aktora na plakacie to już połowa sukcesu w ściągnięciu do kin widzów. Za przykład może posłużyć „Legion samobójców”. Jeżeli uda się dopiąć formalności, to Smith stanie przed trudnym zadaniem, bo będzie musiał się zmierzyć z legendą Robina Williamsa, który użyczył głosu Dżinowi w słynnej animacji z 1992 roku.

Scenarzystą obrazu został John August, czyli bliski współpracownik Tima Burtona, który napisał dla niego teksty „Dużej ryby”, „Gnijącej panny młodej”, czy też „Charliego i fabryki czekolady”. Z kolei za produkcję odpowiada Dan Lin wraz ze swoim Lin Pictures, a reżyserem jest zaś Guy Ritchie, twórca m.in. „Przekrętu”, dzieł poświęconych Sherlockowi Holmesowi z Robertem Downeyem Juniorem czy ostatnio „Króla Artura”.

Animacja z 1992 roku była hitem box office. Zarobiła w Stanach Zjednoczonych 217 milionów dolarów, zaś na świecie aż 504 miliony, podczas gdy budżet wynosił zaledwie 28 milionów. Był to najlepiej zarabiający film 1992. Obraz zdobył także dwa Oscary - dla najlepszej muzyki i najlepszej piosenki.

Jeszcze w 2015 roku zapowiedziano aktorskiego „Aladyna”. Wówczas informowano, że film będzie się nazywać „Genies”. Miał to być prequel do historii z 1992 roku, gdzie poznalibyśmy świat dżinów i dowiedzielibyśmy się, jak grany w oryginale przez Robina Williamsa niebieski duch został uwięziony w magicznej lampie. Producenci wyznali wówczas, że mają nadzieję na to, że film okaże się początkiem nowej młodzieżowej serii.

Disney nową wersję „Aladyna” wprowadzi do kin najwcześniej z końcem 2018 roku, ale rok 2019 brzmi bardziej prawdopodobnie.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.