Wojciech Smarzowski na Showmax – specjalna kolekcja z okazji premiery „Kleru”

Natalia Hluzow
27.09.2018 13:57
filmy Smarzowskiego|undefined Fot. materiały prasowe Showmax

W związku z premierą głośnego „Kleru”, którego Showmax jest koproducentem, serwis postanowił przypomnieć inne słynne filmy Wojciecha Smarzowskiego.

Wojciech Smarzowski, jeden z najważniejszych współczesnych polskich reżyserów, słynie z podejmowania trudnych tematów w sposób bezpośredni i bezkompromisowy. „Kler”, który wchodzi właśnie do kin, wywołał gigantyczną burzę w Polsce z uwagi na drażliwy w naszym kraju temat wiary katolickiej. Nie jest to jednak pierwsza produkcja reżysera, która ściska za gardło i mierzy się z polskim tabu. Z okazji nadchodzącej premiery najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego, platforma Showmax postanowiła przypomnieć większość z nich.

>>> WEŹ UDZIAŁ W SONDZIE: Który film Wojciecha Smarzowskiego jest najlepszy? <<<

Filmy Smarzowskiego na Showmax

Filmografia Wojciecha Smarzowskiego to pozycja obowiązkowa dla każdego polskiego kinomana. Dlatego Showmax postanowił udostępnić 5 tytułów, które każdy szanujący się fan polskiego kina powinien znać. Wszystkie filmy trafią na platformę Showmax w dniu premiery „Kleru”.

>>> ZOBACZ TEŻ: „Kler”, reż. Wojciech Smarzowski [RECENZJA] <<<

Od 28 września 2018 roku w serwisie Showmax znajdziemy:

  • „Wesele”, 2004
  • „Dom Zły”, 2009
  • „Drogówka”, 2013
  • „Pod Mocnym Aniołem”, 2014
  • „Ksiądz”, 2017

Niestety w kolekcji przygotowanej przez Showmax zabrakło „Róży” i „Wołynia” – najpoważniejszych dzieł reżysera, rozliczających się z trudną historią Polaków. Niestety filmy te nie są obecnie dostępne na żadnej popularnej platformie streamingowej.  „Kler” będzie można natomiast już od jutra oglądać w większości polskich kin. Showmax jest jednym z koproducentów filmu. Jego premiera została zapowiedziana na 28 września 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.