„Wolverine 3” z oficjalnym tytułem i plakatem

Robert Skowronski
06.10.2016 11:22
„Wolverine 3” z oficjalnym tytułem i plakatem Fot. materiały prasowe

Na temat tytułu nadchodzącego dzieła w reżyserii Jamesa Mangolda krążyło wiele plotek. Koniec z tym, bo już wiemy jak oficjalnie będzie się nazywać „Wolverine 3”, jak wcześniej określano projekt.

„Logan”, bo właśnie na taki tytuł postawiono, zadebiutuje w kinach 3 marca 2017 roku. W jednym z niedawnych wywiadów Hugh Jackman zapowiedział, że możemy oczekiwać niespodzianki związanej z kolejnym solowym filmem o Rosomaku:

Skończyliśmy kręcenie. Widziałem się z Jamesem Mangoldem i jest on na etapie kończenia wszystkich prac. Niedługo coś udostępnimy. To wszystko co mogę powiedzieć, a nie czuję się z tym dobrze, bo jestem typem osoby mówiącej wszystko każdemu. Ogółem będzie inaczej w porównaniu do tego, co wcześniej zrobiliśmy.

Być może Hugh Jackman powyższymi słowami chce powiedzieć, że niedługo możemy się spodziewać pierwszego trailera. Zostaje jednak też ewentualność, że aktor miał na myśli pokazanie plakatu „Logana”:

Jest jeszcze jedna nowina z obozu odpowiedzialnego za solowy film o jednym z X-Menów. James Mangold udostępnił zdjęcie drugiej strony scenariusza filmu. Dostaliśmy tym samym potwierdzenie tego, że dzieło w dużej mierze będzie bazować na komiksie „Wolverine: Old Man Logan”. Będzie to oznaczało, że zobaczymy Wolverine'a jako starzejącego się alkoholika, który powoli traci moc samouzdrawiania. To właśnie poprzez sięganie po butelkę będzie starał się walczyć z nieustającym bólem.

James Mangold kręcąc jeszcze poprzednią odsłonę serii stworzył dwie wersje filmu - z oznaczeniami PG-13 i R. Pierwsza z nich trafiła do kin, druga znalazła się jako wersja reżyserska na wydaniu DVD/Blu-ray. Tym razem od samego początku mamy mieć do czynienia z obrazem odznaczonym kategorią wiekową R.

„Logan” będzie ostatnim filmem, w którym Hugh Jackman wcieli się w Wolverine'a:

Powtarzam to każdemu, że to będzie mój ostatni film jako Wolverine. Chcę, żeby był perfekcyjny.

Głównym czarnym charakterem w „Loganie” ma być Mister Sinister - tak przynajmniej powiedział Bryan Singer w komentarzu dołączonym do wydania Blu-ray/DVD „X-Men: Apocalypse”. Wróg Wolverine'a jest postacią stworzoną przez Chrisa Claremonta i Marca Silvestriego. Zadebiutował w 1987 roku na kartach komiksu „Uncanny X-Men”.

Z kolei X-Meni doczekają się serialu aktorskiego. Ma on powstać przy współpracy Marvela z telewizją Fox.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.