„Wonder Woman” na szczycie najlepiej ocenianych filmów superbohaterskich na Rotten Tomatoes

Natalia Hluzow
08.11.2017 13:42
„Wonder Woman” na szczycie najlepiej ocenianych filmów superbohaterskich na Rotten Tomatoes Fot. kadr z wideo

Superbohaterka z DC nie daje szans swoim kolegom z branży i znów zdobywa pierwsze miejsce w kolejnym rankingu „superhero movies”.

Na swoim koncie ma już sukces kasowy, który umiejscowił ją na pierwszym miejscu wszystkich superbohaterskich „origin stores” oraz udział w wyścigu o oscarowe nominacje, co bardzo rzadko zdarza się filmom o superherosach. Do długiej listy osiągnięć „Wonder Woman” w reżyserii Patty Jenkins, dołączyło właśnie zdobycie 1. miejsca na liście najlepiej ocenianych filmów superbohaterskich w historii gatunku na opiniotwórczym portalu Rotten Tomatoes.

Film o amazońskiej księżniczce okazał się niespodziewanym ratunkiem dla filmowego uniwersum DC, które w 2016 roku zaprezentowało nam filmy „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Legion samobójców”, będące (według wspomnianego portalu) zgniłymi pomidorami. Dopiero feministyczny film Patty Jenkins został na tym samym portalu uznany za świeży. Nic w tym dziwnego. Reżyserka wykazała się bowiem świeżym spojrzeniem już przez sam fakt postawienia żeńskiej postaci w centrum uwagi filmu superbohaterskiego. „Wonder Woman” mogła dodatkowo poszczycić się sporą dawką poczucia humoru, odwróceniem ról (to mężczyzna jest tutaj zwykłym śmiertelnikiem służącym na ekranie tylko do tego, by główna postać miała się w kim zakochać) oraz zjawiskową Gal Gadot w roli głównej.

wonder woman 2 Fot. foto: kadr z wideo

Wszystko to doprowadziło do sytuacji, w której zupełnie niespodziewanie „Wonder Woman” znalazła się na 1. miejscu wszystkich „superhero movies” w rankingu sporządzonym przez Rotten Tomatoes. Fakt ten zaskoczył nawet same twórczynie filmu. Zarówno Gal Gadot, jak i Patty Jenkins wyraziły to na swoich kontach na Twitterze.

Zaskoczenie jest o tyle duże, że film DC o amazońskiej księżniczce Dianie w zestawieniu Rotten Tomatoes pokonał takie hity, jak „Mroczny Rycerz” Christophera Nolana czy „The Avengers” Jossa Whedona, uzyskując wynik 108,569%. Miejsca w rankingu po „Wonder Woman” zajęli kolejno:

2. „Logan” z wynikiem 107,954%
3. „Mroczny Rycerz” z wynikiem 106,313%
4. „Spider-Man: Homecoming” z wynikiem 105,957%
5. „Thor: Ragnarok” z wynikiem 105,561%

thor Fot. foto: kadr z wideo

Jak widać, amazońskiej księżniczki nie pokonał też ani świetnie przyjęty, młodociany Człowiek-Pająk, ani starzejący się Wolverine, ani nawet pławiący się w pozytywnych recenzjach bóg z Asgardu. Wszystko wskazuje więc na to, że Wonder Woman jest obecnie największą idolką widzów (raporty ze sprzedaży biletów) i ulubienicą recenzentów (raport Rotten Tomatoes). Jak wspomniane rankingi mają się do rzeczywistości i autentycznych sympatii fanów filmów superbohaterskich? To pozostawiam już osobistej ocenie każdego z Was.

Gal Gadot w roli zjawiskowej Wonder Woman będzie można oglądać od 17 listopada 2017 roku w filmie „Liga Sprawiedliwości”. Kolejna odsłona solowego filmu superbohaterki ma natomiast nadejść dopiero w 2019 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.