Wonder Woman zdubbingowana przez Olgę Bołądź

Kamil Dachnij
02.06.2017 10:16
Wonder Woman zdubbingowana przez Olgę Bołądź Fot. EAST NEWS/kadr z filmu

Warner Bros Polska opublikował pierwszy fragment, gdzie słyszymy Wonder Woman w wersji zdubbingowanej. 

Dość pewnym założeniem jest, że wielu ludzi nie przepada za dubbingiem. Źle dobrani aktorzy to jedno, ale wszystko rozbija się o to, w jaki sposób czytane są kwestie. Polski dubbing słynie z tego, że brakuje lekkości w podkładaniu głosów w filmach aktorskich. Animacje wychodzą nam nieźle, bo tam aktorzy mogą się faktycznie wykazać pomysłowością i wypadają niejednokrotnie zabawnie. W kinie aktorskim już tak dobrze nie jest.

Pisaliśmy między nimi o dubbingu „Legionu samobójców” – ciężko powiedzieć, czy znaleźliby się fani pracy aktorów. Nie jest to zadanie łatwe, o czym wyczerpująco mówił Cezary Pazura. Dziś (2.06.2017 r.) na ekrany naszych kin wchodzi gorąco oczekiwana „Wonder Woman” i w wersji polskiej słyszymy Olgę Bołądź w roli superbohaterki. Zobaczcie, jak jej poszło:

Wygląda to niezbyt zachęcająco. Jednak to niejedyny problem opublikowanego przez Warner Bros Polska wideo. Aktorka przekręca pewne fakty. Przede wszystkim Diana nie jest królową Amazonek. Druga sprawa - nie przemieszcza się w czasie w poszukiwaniu Aresa, bowiem akcja filmu dzieje się w czasach I wojny światowej. Trochę to dziwne, że osoba podkładająca głos głównej bohaterce popełnia tego rodzaju gafy. Być może w kinie brzmi to lepiej, ale nie zamierzamy sprawdzać.

Z tego, co do tej pory mogliśmy przeczytać w prasie, „Wonder Woman” to najlepsza produkcja nowego uniwersum DC i być może jest to pierwszy rozdział ku zmianie jakości po nieudanym „Legionie samobójców”, nie wspominając o „Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości”. Póki co film wyreżyserowany przez Patty Jenkins został zakazany w Libanie z powodu Izraelskiego pochodzenia Gal Gadot. Pomijając ten smutny fakt, Warner Bros. może mieć powody do radości, bo jest niemal pewnym, że wpływy finansowe będą zadowalające. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.