Sequel „World War Z” w końcu powstanie! Brad Pitt i David Fincher na pokładzie

Natalia Hluzow
09.10.2018 11:44
Brad Pitt World War Z|undefined Fot. materiały promocyjne "World War Z"

Wygląda na to, że „World War Z” w końcu doczeka się sequela. I to w reżyserii Davida Finchera! Kiedy Brad Pitt powróci na plan nietypowej opowieści o zombie?

Rozmowy w sprawie kontynuacji postapokaliptycznego horroru o zombie z Bradem Pittem w roli głównej toczą się od kilku lat, jednak prace wciąż nie posunęły się do przodu. Wkrótce ma się to jednak zmienić, co zapowiadają producenci nadchodzącego filmu – Dede Gardner i Jeremy Kleiner.

World War Z Fot. foto: kadr z filmu "World War Z"

„World War Z 2” – szczegóły produkcji

Podczas premiery filmu „Beautiful Boy” dziennikarz Variety poprosił producentów, Dede Gardner i Jeremy’ego Kleinera, o krótką aktualizację w sprawie filmu „World War Z 2”, który swoją premierę miał mieć już w 2017 roku. Jak ujawniła Gardner, Brad Pitt i David Fincher są wciąż zaangażowani w projekt, zaś zdjęcia mają rozpocząć się w czerwcu 2019. Oznacza to, że film prawdopodobnie będzie gotowy latem 2020 roku. Kleiner dodał też, że Dennis Kelly („Utopia”) nadal pracuje nad scenariuszem, ale to co już widzieli, jest bardzo interesujące.

„World War Z” – czy warto robić sequel?

Oparty na powieści Maksa Brooksa film „World War Z” miał swoją premierę 21 czerwca 2013 roku, prezentując dość nietypowe podejście do tematyki zombie. Mimo to, wiele osób zastanawia się, czy po 6 latach od premiery warto zabierać się za kontynuacje historii, która przyniosła wprawdzie 540 mln dolarów ze sprzedaży biletów, ale nie zatrzęsła światem horroru w posadach.

Wątpliwości te są oczywiście bardzo uzasadnione, pamiętajmy jednak, że nadchodzący film będzie owocem współpracy Finchera i Pitta, którzy dali światu „Fight Club” i „Siedem”. Dla nas jest to wystarczający powód, by czekać na „World War Z 2”.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.