Gigantyczna wpadka Vanity Fair! Jamesa Franco wymazano, wstawiono – dodatkowe kończyny Witherspoon i Winfrey

Natalia Hluzow
29.01.2018 11:32
Gigantyczna wpadka Vanity Fair! Jamesa Franco wymazano, wstawiono  – dodatkowe kończyny Witherspoon i Winfrey Fot. kadr z wideo

Na corocznej okładce Vanity Fair z topowymi gwiazdami Hollywood Jamesa Franco zastąpiły trzecia noga Reese Witherspoon i trzecia ręka Opry Winfrey.

Annie Leibovitz jak co roku wykonała sesję zdjęciową najgorętszych nazwisk z Fabryki Snów, która trafiła na okładkę Vanity Fair. Niestety, zanim to nastąpiło, „mistrzowie” photoshopa dokonali pewnych znaczących zmian na fotografiach.

James Franco usunięty z okładki Vanity Fair

Najważniejszą i najbardziej niewybaczalną zmianą (z punktu widzenia sukcesów odniesionych w 2017 roku) było usunięcie Jamesa Franco ze wszystkich zdjęć z sesji Leibovitz. Gwiazdor, który wykonał genialną pracę aktorską i reżyserską na planie „The Disaster Artist” zasłużenie znalazł się wśród najjaśniejszych gwiazd ubiegłego roku. Jednak zaledwie kilka chwil po tym, jak triumfował odbierając Złoty Glob dla najlepszego aktora, został zaatakowany na Twitterze przez swoje rzekome ofiary molestowania. Choć nie pojawiły się żadne doniesienia o tym, by sprawa choć jednej z trzech oskarżających go kobiet została skierowana na policję czy do sądu, Franco automatycznie spadł ze szczytu na czarną listę Hollywood. New York Times zrezygnował ze specjalnego spotkania z udziałem aktora i jego brata, Akademia Filmowa całkowicie pominęła go w nominacjach do Oscara, a Vanity Fair - usunęło ze swojej prestiżowej okładki. 

Jak powiedział rzecznik magazynu:

Podjęliśmy decyzję o nieumieszczaniu Jamesa Franco na hollywoodzkiej okładce, kiedy dowiedzieliśmy się, że jest oskarżany o niewłaściwe zachowanie.

Wpadki na okładce Vanity Fair

Kara za uleganie pochopnym osądom przyszła jednak wcześniej, niż można się było tego spodziewać. Graficy usuwający w pośpiechu Jamesa Franco z fotografii, nie skupili się wystarczająco na pozostałych gwiazdach (albo skupili się na nich aż za bardzo) i nie zauważyli, że upiększając ich oblicza i wysmuklając ich sylwetki... podokładali niektórym z nich kończyny. Reese Witherspoon, która w 2017 roku zrobiła furorę jako Madeline z serialu „Wielkie kłamstewka za swoją wybitną kreację została nagrodzona przez Vanity Fair... trzecią nogą.

Witherspoon podeszła do tej cyfrowej metamorfozy z humorem, pisząc na swoim Twitterze:

Cóż... podejrzewam, że wszyscy już wiedzą... mam 3 nogi. Liczę, że wciąż potraficie akceptować mnie za to, kim jestem (i nigdy nie przeproszę za przytulanie się do Opry... jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję, bardzo to polecam;)

To jednak nie wszystko! Obejmująca ją Oprah Winfrey w gratisie od grafików otrzymała trzecią rękę. Nie widać tego na okładce, jednak na jednym ze zdjęć ilustrujących artykuł już owszem.

To miło ze strony gwiazd, że potraktowały całą sprawę z humorem. Ciekawe tylko, czy Jamesowi Franco jest tak samo do śmiechu w związku z dotyczącą go przeróbką zdjęcia...

Kto znalazł się na okładce Vanity Fair?

Poza usuniętym Franco oraz Witherspoon Winfrey z dodatkowymi kończynami, na tegorocznej okładce targowiska próżności jako przyszłość Hollywood w 2018 roku prezentują się: Nicole Kidman, Tom Hanks, Michael B. Jordan, Michael Shannon, Zendaya, Jessica Chastain, Claire Foy, Harrison Ford, Gal Gadot, Robert De Niro i Graydon Carter. 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.