Wszystkie filmy Christophera Nolana w Szczerym Zwiastunie od Screen Junkies

Natalia Hluzow
29.06.2018 18:11
wszystkie filmy Nolana|undefined Fot. kadr z wideo

Twórca „Incepcji”, „Prestiżu”, trylogii o Mrocznym Rycerzu i „Dunkierki” doczekał się specjalnego wydania Honest Trailers poświęconego wszystkim jego filmom. Jakie powody do żartów z Christophera Nolana znaleźli twórcy Szczerych Zwiastunów z kanału Screen Junkies?

Każdy film, który budzi wielkie emocje publiczności, prędzej czy później może spodziewać się własnego Szczerego Zwiastuna. Formuła tych krótkich produkcji udostępnianych na kanale YouTube o nazwie Screen Junkies polega na wytykaniu popularnym produkcjom wszystkich złych, sztampowych, nietrafionych lub po prostu głupich rozwiązań. Bardzo rzadko zdarza się, że niski męski głos w Szczerym Zwiastunie zamiast wyśmiewać film, wychwala jego zalety. Tego typu wyjątki można byłoby policzyć na palcach jednej ręki. I takim właśnie wyjątkiem jest jeden z ostatnich odcinków serii poświęcony całej twórczości Christophera Nolana.

Honest Trailer wszystkich filmów Nolana

Już na wstępie głęboki głos Jona Baileya nazywa Christophera Nolana człowiekiem, który uratował Batmana, bogiem kina oraz geniuszem... i nie schodzi z tego tonu aż do końca zwiastuna. Pojawia się oczywiście kilka żartów ze stałych motywów, takich jak śnieg, mordercze pociągi, topienie się, wygląd głównego bohatera, śmiertelna powaga postaci oraz motyw zmarłej żony. Tym razem Honest Trailer jest jednak przede wszystkim podsumowaniem najważniejszych cech twórczości wybitnego artysty i rzemieślnika - zbiorem jego 10 pełnometrażowych filmów w pigułce wraz z ich nielinearnie prowadzoną narracją, zabawami czasem, obłędnymi zwrotami akcji, mrocznym klimatem, grupą niesamowicie utalentowanych aktorów oraz bardzo charakterystyczną kolorystyką i muzyką. Reasumując, ten Szczery Zwiastun pokochają wszyscy fani Nolana:

Christopher Nolan - najlepszy współczesny reżyser?

Christopher Nolan debiutował w 1998 roku filmem „Śledząc”. Zasłynął rok później dzięki produkcji „Memento” z Guyem Pearcem i Carrie Ann Moss w rolach głównych. W ciągu 20 lat kariery zrealizował 10 pełnometrażowych, dopracowanych w każdym calu filmów. Jego filmowa trylogia o Mrocznym Rycerzu zrealizowana w pierwszej dekadzie XXI wieku do dziś pozostaje najbardziej dojrzałą i artystycznie dopracowaną serią filmów superbohaterskich w historii. „Prestiż” czy „Incepcja” należą do najinteligentniejszych blockbusterów we współczesnym kinie, zaś sam Nolan uchodzi za jednego z najlepszych i najbardziej dochodowych reżyserów wszech czasów. Jest zwolennikiem taśmy filmowej i mechanicznych efektów specjalnych, które – pomimo postępu technologicznego – do dziś stosuje w swoich filmach. W 2018 roku otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za reżyserię filmu „Dunkierka”.

Christopher Nolan Fot. foto: Vince Bucci/EAST NEWS

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.