Wybrano filmy, które mają szansę zdobyć Oscara 2019 za najlepsze efekty specjalne

Sergiusz Kurczuk
04.12.2018 14:47
Wybrano filmy, które mają szansę zdobyć Oscara 2019 za najlepsze efekty specjalne Fot. matieriały promocyjne

Rozdanie Oscarów 2019 już niedługo. Z tego powodu Akademia Filmowa zamieściła 20 tytułów, które mają szansę na nominację do nagrody w kategorii najlepsze efekty specjalne.

Miłośnicy kina nie mogą się doczekać momentu, w którym poznają tytuły filmów nominowanych do prestiżowej nagrody. Akademia Filmowa zdecydowała się zaprezentować listę 20 produkcji, mających szansę na zwyciężenie statuetki w kategorii najlepsze efekty specjalne. Wśród nich nie zabrakło oczywiście blockbusterów, w tym kilku filmów Marvel Studios. Które pozycje mają szansę dostać się na listę nominowanych tytułów?

Oscary 2019: najlepsze efekty specjalne - propozycja nominowanych filmów

Na liście znalazły się produkcje z ostatnich dziesięciu miesięcy, ale nie zabrakło również filmów, których premiera jeszcze się nie odbyła. Niektóre z produkcji, które znalazły się w zestawieniu trafią na duży ekran w grudniu 2018 roku, a niektóre dopiero w styczniu 2019 roku. Oto pełna lista filmów, które będą miały możliwość walczyć o Oscara w kategorii najlepsze efekty specjalne:

Oscary2019 - kiedy odbędzie się gala wręczania nagród?

Spośród wymienionych tytułów członkowie Akademii Filmowej wybiorą 10 pozycji. Nominacje, również w kategorii najlepsze efekty specjalne zostaną ogłoszone 22 stycznia 2019 roku. Zwycięzców poznamy miesiąc później. 91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.