Wybrano najlepszego Bonda. Który aktor jest najpopularniejszym agentem 007?

19.08.2020 11:38
Bond intro|undefined Fot. Value Stock Images

Jamesa Bonda grało sześciu aktorów. Który z nich zrobił to najlepiej? Wyniki najnowszych badań wskazują zwycięzcę jednoznacznie.

Filmowa seria o Jamesie Bondzie ma niezwykle długą tradycję. Pierwszy film oparty na twórczości Iana Fleminga trafił do kin w roku 1962. Od tamtej pory powstało ponad 20 kolejnych tytułów. Rozstrzelenie w czasie spowodowało, że jako agent 007 występowało sześciu aktorów. Który z nich cieszy się największym uznaniem fanów filmów o Bondzie?

James Bond - najlepszy aktor wcielający się w agenta 007

Zawsze elegancki, uwodzicielski i śmiertelnie niebezpieczny. Jego znaki rozpoznawcze to gadżety, wstrząśnięte, ale nie mieszane martini i szybkie samochody. Do tego wianuszek kobiet, które uwiódł urokiem osobistym. Tak prezentuje się postać Jamesa Bonda. Co ciekawe w ten dość specyficzny typ postaci wcielało się kilku aktorów, którzy różnili się nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale również podejściem do tego bohatera.

Przeczytaj także

Z tego powodu portal RadioTimes postanowił przeprowadzić sondę, w której zapytano o aktora, który najlepiej oddał postać agenta Jej Królewskiej Mości. W głosowaniu wzięło udział ponad 14 tysięcy miłośników Bonda. Jak przedstawiają się jego wyniki?

Przeczytaj także

W rundzie pierwszej starli się dwaj najpopularniejsi odtwórcy Bonda. Sean Connery pokonał Daniela Craiga z 56-procentową przewagą głosów. Rundę drugą wygrał natomiast Pierce Brosnan, rozgramiając George'a Lazenby'ego 76 procentami. Tu nie było raczej żadnych zaskoczeń. W przeciwieństwie do rundy trzeciej, którą wygrał Timothy Dalton, pokonują Rogera Moore'a i zdobywając 59 procent głosów.

Przeczytaj także

Do finału weszli więc Connery, Brosnan i Dalton. Zwycięzcą okazał się oryginalny odtwórca Bonda. Na Connery'ego głosowało 44% ankietowanych. Drugie miejsce z 32% zdobył Dalton, a Brosnan zamknął podium 23% głosów. Ten wynik był do przewidzenia, bo szkocki gwiazdor ukuł archetyp Bonda. Wystąpił w sześciu produkcjach o tajnym agencie.

Przeczytaj także

"Bond 25" - kiedy premiera?

25. odsłona przygód słynnego szpiega zatytułowana "No Time to Die" ("Nie czas umierać"), zaliczyła do tej pory kilka opóźnień. Ostatnia data została przesunięta ze względu na pandemię koronawirusa. W filmie Cary'ego Joji Fukunagi w Bonda po raz ostatni wcieli się Craig, który ma na swoim koncie najwięcej produkcji o agencie 007. Film ma trafić do kin 12 listopada 2020 roku.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Daniel Craig obiecuje, że nowy "Bond" pokaże rzeczy, jakich jeszcze nie było

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.