„Wyspa psów” jest rasistowska według zespołu Car Seat Headrest

Maciej Koprowicz
29.03.2018 10:49
„Wyspa psów” jest rasistowska według zespołu Car Seat Headrest Fot. STEFANIE LOOS/AFP/EAST NEWS, kadr z wideo

Nowy film Wesa Andersona wszedł właśnie na amerykańskie ekrany. Już po seansie jest Will Toledo, który jednak nie wyszedł z kina zachwycony.

„Wyspa psów” („Isle Of Dogs”) to film animowany w reżyserii Wesa Andersona, reżysera takich produkcji, jak „Kochankowie z księżyca” i „Grand Budapest Hotel”. Filmy fabularne Andersona charakteryzują się niesamowitą, bajkową atmosferą, którą można określić, nawiązując do znanego terminu literackiego, jako realizm magiczny. Nie inaczej jest w jego animacjach, z „Fantastycznym Panem Lisem” na czele.

W 2018 do kin trafi trzeci pełnometrażowy film animowany reżysera, „Wyspa psów”. Zrealizowany został za pomocą tradycyjnych technik animacyjnych – z użyciem lalek i animacji poklatkowej.

Oryginalna jest także fabuła obrazu. Jego akcja dzieje się w Japonii - grupa psów zaraża się chorobą o nazwie psia grypa. Aby uniknąć dalszego jej rozprzestrzeniania, a przy tym nie zabijać Bogu ducha winnych zwierząt, psiaki zostają zesłane na odległą wyspę. Pewien chłopiec, którego ulubieniec także zachorował na psią grypę, postanawia go uratować i wyrusza na poszukiwanie Wyspy Psów.

Film zbiera pozytywne recenzje, zachwyca zwłaszcza animacja, ale nie wszyscy widzowie podzielają entuzjazm krytyków. Will Toledo, lider amerykańskiego zespołu indierockowego Car Seat Headrest na Twitterze grupy wyraził miażdżącą opinię na temat „Wyspy psów”. Jego zdaniem film jest brzydki wizualnie i… rasistowski.

„Wyspa psów” jest zła. To wyjątkowo irytujący film. Jestem zirytowany.

Dlaczego. Dlaczego jest rasistowski? Dlaczego jest napisany jako ponury film dla dzieci, odstręcza dzieci i jest dla nich nieodpowiedni? Dlaczego jest tak cholernie brzydki?

Trudno powiedzieć, dlaczego wokalista uważa film za rasistowski – czyżby chodziło o przymusową izolację zwierząt od ludzi? Gorycz Toledo jest tym większa, że do tej pory był wielkim fanem twórczości reżysera.

Szacun dla Wesa, że wreszcie zrobił film, który nie spodoba się dosłownie nikomu oprócz jego samego. Pieprz się.

To pierwszy Zły Film Wesa Andersona. Jestem bardzo zawiedziony, że coś takiego istnieje.

„Wyspa psów” - kiedy polska premiera?

„Wyspa psów” będzie miała swoją polską premierę 20 kwietnia 2018. W amerykańskich kinach wyświetlana jest od 23 marca.

Car Seat Headrest - „Twin Fantasy (Face to Face)”

Indierockowa grupa Car Seat Headrest to jedna z najgłośniejszych nazw ostatnich miesięcy w świecie muzycznej alternatywy. 16 lutego 2018 zespół ze stanu Wirginia wydał nagraną na nowo wersję swojego albumu „Twin Fantasy” z 2011 roku.

Krążek pod tytułem „Twin Fantasy (Face to Face)”, będący koncept albumem o homoseksualnym związku, zachwycił krytyków i fanów niezależnego rocka. Uważany jest za jeden z najlepszych albumów 2018 roku jak do tej pory.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.