Wznowiono pracę przy "Matriksie 4". Keanu Reeves: "Jesteśmy kombinatorami"

17.08.2020 13:33
Wznowiono pracę przy "Matriksie 4". Keanu Reeves: "Jesteśmy kombinatorami" Fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Keanu Reeves powrócił na plan "Matriksa 4". Aktor stwierdził, że razem z ekipą filmową całkiem nieźle sobie poradzili z trudnościami spowodowanymi przez koronawirusa.

Keanu Reeves niewątpliwie zaskoczył fanów "Matriksa" informacją na temat wznowienia zdjęć w Berlinie. Aktor niedawno udzielił wywiadu Associated Press z okazji nadchodzącej premiery filmu "Bill & Ted 3", a w trakcie rozmowy poruszono oczywiście temat nadchodzącej kontynuacji ikonicznej serii. 

Keanu Reeves o powrocie na plan Matriksa

Prace nad filmem zbiegły się z pandemią koronawirusa, co całkowicie sparaliżowało przemysł filmowy i rozrywkowy na kilka miesięcy. Na szczęście twórcy "Matriksa" całkiem sprawnie poradzili sobie z obecną sytuacją. Stare powiedzenie mówi "The show must go on" i wygląda na to, że z tego samego założenia wychodzą filmowcy pracujący w Berlinie.

Przeczytaj także

Jak w rozmowie z AP wyjaśnia Reeves:

To świetne uczucie. Naprawdę cieszę się, że mogę pracować. Teraz jestem w Berlinie, w tle słychać syreny. Naprawdę wprowadzono przemyślane i efektywne protokoły. Rytm filmowania właściwie nie został naruszony, czy przerwany.

Aktor kontynuował, twierdząc, że twórcy mają dużo wolności i chętnie ją wykorzystują podczas pracy nad filmem:

Wydaję mi się, że wszyscy kochają ten projekt. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której pytasz się "jak sobie z tym poradzimy", to ludzie z show-biznesu są wtedy najlepsi. Jesteśmy z natury kombinatorami, wiemy jak odpowiednio zachachmęcić. Jesteśmy kreatywni i szybko myślimy. To nas połączyło. Mamy wspólny cel - dać ludziom show. I ten duch jest obecny na planie "Matriksa".

Niestety, ze względu na opóźnienie prac, w czasie przesunęła się również data premiery "The Matrix". Produkcja ma zadebiutować 1 kwietnia 2022 roku.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.