Zdjęcie z planu „X-Men: Dark Phoenix” ujawnia kostiumy mutantów w nadchodzącym filmie

Natalia Hluzow
12.03.2018 15:59
X-Men Dark Phoenix|undefined Fot. kadr z wideo

Filmowa grupa X-Men powróci już w listopadzie 2018 roku za sprawą adaptacji komiksowej historii „The Dark Phoenix Saga”. Zakulisowe zdjęcie z planu tej produkcji zdradza, jakie kostiumy przywdzieją tym razem podopieczni Xaviera.

Dotychczasowe ekranizacje serii komiksów o mutantach dość luźno podchodziły do materiału źródłowego. Także pod względem kostiumów uwielbianych superbohaterów. Jedyny wyjątek stanowił film „X-Men: Pierwsza Klasa”, w którym grupa prezentowała się w oryginalnych, granatowo-żółtych strojach. Kontynuacje serii porzuciły jednak ten pomysł i w nieco gorszej „Przeszłości, która nadejdzie” i o wiele gorszym „X-Men: Apocalypse” powrócono do czarnych uniformów znanych z pierwszych filmów fabularnych o grupie Homo Superior pod wodzą Profesora X. Najnowsza odsłona serii ma to zmienić i znów obrać kurs wyznaczony przez „Pierwszą Klasę”.

X-Men: Pierwsza klasa Fot. foto: kadr z filmu "X-Men: Pierwsza klasa"

Jak będą wyglądały kostiumy superbohaterów w „X-Men: Dark Phoenix”?

Twórcy „X-Men: Dark Phoenix” już od dłuższego czasu zapowiadają, że czwarta odsłona nowej filmowej serii o mutantach będzie wierna komiksowemu oryginałowi. Produkcja stawiająca w centrum uwagi Jean Grey i jej niszczycielską moc ma być też bardziej mroczna i dramatyczna, co ma nadać jej zupełnie nową jakość w ramach kina superbohaterskiego. 

Nowe zakulisowe zdjęcie z planu zapowiada, że Simon Kinberg i jego ekipa zamierzają dotrzymać słowa - przynajmniej jeśli chodzi o stronę wizerunkową postaci. Na fotografii udostępnionej na Twitterze przez użytkownika Xavier Files widzimy grupę w kostiumach znanych z komiksowej serii „New X-Men” zapoczątkowanej w 2001 roku przez Granta Morrisona.

New X-Men Fot. foto: materiały prasowe - okładka komiksu "New X-Men"

To bez wątpienia dobry znak dla wszystkich fanów komiksów Marvela, którzy niezwykle cenią sobie oddawanie hołdu materiałowi źródłowemu. Czy „Dark Phoenix” faktycznie będzie czerpać z niego bardziej niż poprzednie filmy? I czy poza podobieństwem kostiumów, uda jej się także osiągnąć artystyczny poziom „Pierwszej klasy”? Przekonamy się już niebawem. 

Sophie Turner w roli Jean Grey w towarzystwie m.in. Jamesa McAvoya (Profesor X), Michaela Fassbendera (Magneto) i Jennifer Lawrence (Mystique) powróci na ekrany jeszcze w tym roku. Premierę „X-Men: Dark Phoenix” zapowiedziano na 2 listopada 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.