"X-Men: Dark Phoenix" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje. Czy seria X-Men otrzymała godne zakończenie?

05.06.2019 15:06
Foto: materiały promocyjne|undefined Fot. materiały promocyjne

7 czerwca 2019 roku odbędzie się oficjalna polska premiera najnowszego widowiska opartego na komiksach Marvela. Jednak niektórzy mają już za sobą seans filmu "X-Men: Dark Phoenix". Jak oceniają najnowszy film o mutantach?

Film "X-Men: Dark Phoenix" przebył wyboistą drogę w drodze na ekrany kin. Wpierw premiera widowiska planowana była na 2 listopada 2018, została jednak przeniesiona na 14 lutego 2019 roku. Potem pojawiły się kolejne problemy i zmiany, więc ostatecznie  film zadebiutuje 7 czerwca 2019 roku (teraz już na pewno). Z uwagi na zbliżający się dzień premiery, część widzów miała już okazję zapoznać się z najnowszą ekranizacją komiksu Marvela i podzielić się swoją opinią za pomocą mediów społecznościowych.

"X-Men: Dark Phoenix" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje

Fani X-Menów, którzy czekali na najnowszą produkcję licząc na zwieńczenie serii na miarę "Avengers: Endgame" mogą poczuć się lekko zawiedzeni. Wygląda na to, że "X-Men: Dark Phoenix" jest w ostateczności filmem zaledwie niezłym. Spora część widzów zalewa widowisko falą krytyki, jednak znalazły się i słowa pochwał. Nikt jednak nie okazał zachwytu. Poniżej znajdziecie kilka wybranych wpisów oceniających "X-Men: Dark Phoenix".

Przeczytaj także

"Dark Phoenix" jest dość rozczarowującym zwieńczeniem sagi X-Men. Ma swoje momenty, głównie dzieki Magneto w wykonaniu Michaela Fassbendera i fajne sekwencje akcji, ale zabrakło tu silnie emocjonalnego rdzenia. Film ucierpiał również na dokrętkach.

Odnoszę wrażenie, że Michael Fassbender jest jedynym, który przynajmniej się starał w "Dark Phoenix".

Nie jestem nawet pewien, czy postać grana przez Jessikę Chaistain ma w ogóle imię w ostatecznej wersji filmu, a oglądałem go.

Zobacz też: "Dark Phoenix": kim jest postać grana przez Jessicę Chastain?

"Dark Phoenix" jest nieco lepszy niż się obawialiście, jednak wciąż pozostaje nijaki na każdej możliwej płaszczyźnie. Ta franczyza zasługiwała na znacznie lepsze finał. "X-Men: Ostatni Bastion" (którego nie nienawidzę) jest lepszym filmem.

Wiele filmów z serii X-Men zalicza się w poczet moich ulubionych… "Dark Phoenix" nie jest jednym z nich. Wydaje się jakby skracano cierpienia tej serii, zamiast dać jej satysfakcjonujący koniec. Nierówny, nudny i chwilami zwyczajnie tani… niewiarygodnie rozczarowujący.

Cóż za frustrujący film. Kocham X-Menów. Reboot tej franczyzy miał taki potencjał. Ale ten tanio wyglądający, ledwo spójny bałagan to sposób, w jaki to kończą? "Dark Phoenix" to najbardziej rozczarowujący film od czasu "Hobbita".

Zobacz też: Czy w filmie "Dark Phoenix" jest scena po napisach?

"Dark Phoenix" podobał mi się bardziej niż się spodziewałem. Miał kilka fajnych scen akcji, jakich nie widzieliśmy od czasu głównej serii X-Men. Jest lepszy niż "X-Men: Apocalypse" i mówiąc szczerze to wszystko na co liczyłem.

"Dark Phoenix" to tak jakby w MCU wprowadzili Kapitana Amerykę dopiero w pierwszych "Avengers", a potem nagle zrobili "Civil War". Chcą żebyś przejmował się losem postaci, do których nie jesteś w żadnym stopniu przywiązany. Nawet jeśli wszystko inne wyszłoby idealnie, ten film pojawił się zbyt wcześnie żeby się udać.

W kwestii "Dark Phoenix" powiem tylko, że "X-Men: Apocalypse" był chociaż zabawny.

"X-Men: Dark Phoenix" - premiera, obsada

"X-Men: Dark Phoenix" pojawi się na ekranach polskich kin już 7 czerwca 2019 roku. W filmie wystąpili między innymi Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters, Olivia Munn i Jessica Chastain

Zobacz też: Reżyser "Dark Phoenix" porównał film do "Endgame" i "Gry o tron"

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.