Z czego zrobione są Pokemony?

Sergiusz Kurczuk
23.08.2017 15:41
Pokenatomy, Pikachu, Pokemon|undefined Fot. stollart.com

Co w środku mają Pokemony? Jeden z artystów postanowił odpowiedzieć na to pytanie i wydał anatomiczny album z dokładnymi rysunkami stworków rozłożonych na czynniki pierwsze.

Pokemony - dla jednych najwspanialsze co wymyślili Japończycy, dla innych prawdziwy koszmar. Moda na Pokemony po wielu latach powróciła dzięki aplikacji Pokemon Go. Kiedy dotarła w końcu do Polski, na ulicach pojawiło się wiele osób z nosami w telefonach, szukających nieistniejących istot. Gra wywołała wiele kontrowersji, jedno ze spotkań dla trenerów Pokemonów zakończyło się awanturą, a na temat całego zjawiska wypowiadali się nawet wielcy mędrcy z rodzimego podwórka. I chociaż gra na komórki też ma już raczej okres największej popularności za sobą, te stworki nadal rozbudzają wyobraźnię milionów osób na całym świecie (na przykład wśród gitarzystów). Jedną z osób zainteresowanych tematyką fikcyjnych zwierzaków jest artysta Christopher Stoll, który wydał anatomiczny album z Pokemonami w roli głównej.

Książka nazywa się „Pokenatomy i jak zaznacza sam autor, nie jest oficjalnym wydawnictwem dotyczącym stworzeń. Mimo tego autor podszedł do sprawy bardzo poważnie i nie tylko pięknie zilustrował, co kryje się we wnętrzu wszystkich Pokemonów, ale również opisał ich organizmy z naukową precyzją. Większość potworków wygląda w środku podobnie do zwierząt znanych z otaczającego nas świata. Inne przypominają rośliny, bakterie, a nawet maszyny. Są również mieszanki różnych form życia. Album został wydany dzięki akcji na Kickstarterze. Teraz każdy fan Pokemonów może wzbogacić swoją kolekcję o „Pokenatomy” dostępną w róznych wersjach na TEJ stronie.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.