Za co Han solo wyleciał z Floty Imperium? Nowa usunięta scena ze spin-offu „Star Wars”

Sergiusz Kurczuk
13.09.2018 13:06
Za co Han solo wyleciał z Floty Imperium? Nowa usunięta scena ze spin-offu „Star Wars” Fot. kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

W sieci pojawiła się kolejna usunięta scena z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. Czemu bohater stracił szansę na zostanie pilotem Floty Imperium? 

Han Solo to jeden z najpopularniejszych bohaterów „Gwiezdnych Wojen”. Prawdopodobnie dlatego studio Lucasfilm postanowiło stworzyć spin-off opowiadający o młodości słynnego kosmicznego przemytnika. Niestety film „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” nie odniósł spodziewanego sukcesu, być może dlatego, że Solo nierozerwalnie kojarzy się Harrisonem Fordem. W młodego bohatera wcielił się Alden Ehrenreich, który nie przypadł do gustu wszystkim fanom „Star Wars”. Mimo wszystko są widzowie, którzy z chęcią obejrzą film w reżyserii Rona Howarda ponownie w wersji na DVD lub Blu-ray. Z powodu zbliżającej się premiery domowej edycji filmu, w sieci pojawiła się kolejna usunięta scena z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”

„Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - dlaczego główny bohater nie został pilotem Imperium?

Film rozpoczyna się na ojczystej planecie Solo - Corelli. Poznajemy go jako złodzieja pracującego na usługach lokalnego gangu. Han i jego ukochana Qi'ra planują ucieczkę z planety. Marzeniem bohatera jest zostać pilotem. W końcu po wielu perypetiach trafia do imperialnej akademii i w pewnym sensie spełnia swoje pragnienia. Dostaje się jako kadet, jednak talent do wpadania w kłopoty sprawia, że Han trafia do piechoty. W filmie Howarda nie pokazano jednak, jak doszło do wydalenia z floty Imperium. Wyjaśnia to druga z usuniętych scen.

Okazuje się, że Solo wyleciał z akademii z powodu niesubordynacji. Jak sama nazwa wskazuje, Han jest indywidualistą i nie lubi stosować się do rozkazów innych osób, szczególnie kiedy polecenia zagrażają życiu innych. Mimo że Solo na każdym kroku podkreśla, że nie jest bohaterem, w usuniętej scenie ponownie widać heroizm, który tkwi głęboko we wnętrzu przemytnika

„Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - kiedy premiera na DVD i Blu-ray?

To druga z usuniętych scen, która trafiła do sieci rozgrywająca się w pierwszym akcie spin-offu o Hanie Solo. Pierwsza dotyczyła fragmentu pościgu, w którym uczestniczyli główni bohaterowie, uciekający przed strażnikami z Corellii. Te i kolejne dodatki trafią na płytę DVD i Blu-ray z filmem. Światowa premiera pierwszego nośnika odbędzie się 14 września 2018 roku. Posiadacze odtwarzacza Blu-ray będą musieli poczekać do 25 września. Na razie nie wiadomo, kiedy film w edycji domowej trafi do polskich sklepów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.