"Zabawa w chowanego" - Tomasz Sekielski zaprezentował nowy film o pedofilii w kościele

16.05.2020 09:56
Zabawa w chowanego|undefined Fot. materiały prasowe/ Bracia Siekielscy

Do sieci trafił najnowszy dokument braci Sekielskich, będący kontynuacją filmu "Tylko nie mów nikomu". "Zabawa w chowanego" jest już dostępna w internecie.

Problem pedofilii w kościele katolickim to niezwykle ważna sprawa, również w Polsce. W 2019 roku Tomasz i Marek Sekielscy wspólnymi siłami przy pomocy pieniędzy ze zbiórki internetowej, stworzyli poruszający dokument poruszający tę sprawę pod tytułem "Tylko nie mów nikomu". Rok później do sieci trafiła kontynuacja zatytułowana "Zabawa w chowanego". Film jest już dostępny w serwisie YouTube.

"Zabawa w chowanego" - Tomasza Sekielskiego nowy film o pedofilii w kościele

16 maja 2020 roku o 10:00 odbyła się premiera wyczekiwanej kontynuacji "Tylko nie mów nikomu". W filmie poznajemy nie tylko ciąg dalszy historii ukazanej w pierwszym dokumencie, ale również poznajemy zupełnie nowe szokujące opowieści ofiar księży pedofilów. Film możecie zobaczyć zupełnie za darmo poniżej.

Przeczytaj także

W filmie ponownie został ukazany proceder przenoszenia oprawców z parafii na parafię oraz zamiatanie sprawy pod dywan przez polski Kościół Katolicki. Głównymi bohaterami są dwaj bracia, którzy padli ofiarą księdza. Oto jak prezentuje się ich historia.

Jak widać, ta historia jest równie wstrząsająca i szokująca, co "Tylko nie mów nikomu". Ukazuje mechanizmy, którymi kierują się księża. Na pierwszy plan wysuwa się też dramat molestowanych przez osobę, która powinna być autorytetem chłopców. Film jest też opowieścią o nieodpowiedzialności innych osób dorosłych z otoczenia ofiar.

Przeczytaj także

W roli ekspertów wypowiadających się w "Zabawie w chowanego" wystąpili Tomasz Terlikowski i ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski. Film jest niezależną produkcją braci Tomasza (scenariusz i reżyseria) i Marka (produkcja) Sekielskich, w całości sfinansowaną z pomocą zbiórki internetowej w serwisie Patronite. Budżet filmu wyniósł 120 tysięcy złotych.

Przeczytaj także

"Zabawa w chowanego" - film doczeka się kontynuacji

To nie ostatnie słowo Sekielskich w sprawie pedofilii w Kościele Katolickim. Tomasz Sekielski zdradził, że powstanie trzecia część tej historii, która tym razem skupi się na wieloletniej głowie Kościoła - Janie Pawle II. Nadchodząca produkcja rozwieje wszelkie wątpliwości na temat udziału papieża Polaka w kryciu księży pedofilów. Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do sieci.

Przeczytaj także

Zobacz też: Artyści i dziennikarze reagują na film "Tylko nie mów nikomu". Jeden z muzyków przyznał, że padł ofiarą księdza

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.