Z „High School Musical” na krzesło elektryczne. Zobacz Zaca Efrona w roli Teda Bundiego na 1. zdjęciu z planu

Natalia Hluzow
18.01.2018 16:35
Z „High School Musical” na krzesło elektryczne. Zobacz Zaca Efrona w roli Teda Bundiego na 1. zdjęciu z planu Fot. kadr z filmu „High School Musical”

Zac Efron jest gotów zrobić wszystko, by uciec od wizerunku Troy’a Boltona z „High School Musical”. Nawet zagrać seryjnego mordercę.

Ci, którzy uważają, że Charles Manson był najgorszym psychopatą w historii, nigdy nie słyszeli chyba o Tedzie Bundym. Mówi się, że ten działający w latach 70. Amerykanin zabił łącznie ponad 100 kobiet. Pierwszego zabójstwa miał dokonać już jako 14-latek. Był jednym z najbardziej krwawych seryjnych morderców wszech czasów. Jego ofiarami były zwykle piękne i młode studentki, które zabijał uderzając tępym narzędziem w głowę lub dusząc. Wcześniej gwałcił je, później uprawiał seks z ich ciałami do momentu, kiedy zaczynały się rozkładać. Wielokrotnie udawało mu się uciec przed wymiarem sprawiedliwości. W końcu jednak zamknięto go w więzieniu, osądzono i skazano. 24 stycznia 1989 roku wykonano na nim wyrok śmierci poprzez egzekucję na krześle elektrycznym. 

Teraz o tym wyjątkowo przerażającym człowieku powstaje film fabularny pt. „Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile”. W głównego bohatera wcieli się Zac Efron, który najwidoczniej pragnie zerwać ze swoim emploi ładnego chłopca i spróbować swoich sił w poważniejszych rolach.

Zac Efron jako seryjny morderca

Choć nadchodzący film o Tedzie Bundym to nieco wyższa półka niż „Sąsiedzi”, „17 Again”, „Słoneczny patrol” czy „High School Musical”, to fizyczne warunki Efrona też nie były tu bez znaczenia. Bundy wabił bowiem swoje ofiary dzięki miłej aparycji. Obdarzony sporym urokiem osobistym i uniwersalną urodą, potrafił przyciągać zainteresowanie kobiet, a jednocześnie uniknąć zapamiętania jego twarzy przez świadków. M.in. dlatego do jego roli został wybrany młody przystojniaczek, który dotychczas w filmach świecił tylko ładną buźką i/lub gołą klatą. Czy udźwignie powierzone mu zadanie?

Pierwsze zdjęcie z planu filmu o Tedzie Bundym

Na razie trudno cokolwiek powiedzieć o występie Efrona, jednak można już zobaczyć pierwsze zdjęcie z planu, które aktor opublikował na swoim Twitterze z dopiskiem „Poznajcie Teda” (Wam też kojarzy się to ze słynnym „Have you met Ted” z HIMYM?!):

Choć na powyższej fotografii widać niewiele, można dostrzec na niej podobieństwo do amerykańskiego mordercy. Wygląd to jednak nie wszystko. Najważniejsze, by Zac poradził sobie z oddaniem stanu psychicznego seryjnego mordercy.

Na co chorował Ted Bundy?

Jak stwierdziła psycholog badająca w więzieniu zdrowie psychiczne Bundiego, cierpiał on na zaburzenia afektywne dwubiegunowe i swych zbrodni dopuszczał się w fazie depresji. Zac Efron dzięki roli w „High School Musical” ma już przećwiczone wyrażanie skrajnych, targających nim emocji, dlatego jesteśmy dobrej myśli. 

troy z high school musical meme Fot. foto: pics.me.me

Moda na filmy o seryjnych mordercach?

„Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile” to tylko jedna z wielu przygotowywanych właśnie produkcji poświęconych seryjnym mordercom. Reżyserka „American Psycho” przymierza się do realizacji filmu o Rodzinie Mansona, Quentin Tarantino poświęci sekcie fragment swojego 9. filmu, a już niebawem zobaczymy 2. sezon serialu „Mindhunter” autorstwa Davida Finchera. 

Film o Bundym będzie opowiadał historię mordercy z punktu widzenia jego długoletniej dziewczyny, Elizabeth Kloepfer, która przez lata nie wierzyła, że jej ukochany zabijał kobiety. Za jego reżyserię odpowiada Joe Berlinger, specjalizujący się dotychczas w horrorach, zaś scenariusz napisał początkujący Michael Werwie. Czy ich produkcja będzie mogła równać się ze wspomnianymi dziełami uznanych twórców? Trudno powiedzieć. Póki co film nie ma jeszcze ustalonej daty premiery ani w Polsce, ani na świecie. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.