Zack Snyder opuścił „Ligę Sprawiedliwości” przez samobójczą śmierć córki

Robert Skowronski
23.05.2017 10:49
Zack Snyder opuścił „Ligę Sprawiedliwości” przez samobójczą śmierć córki Fot. Photoshot/REPORTER/East News

Obowiązki reżysera przejmie Joss Whedon, twórca m.in. dwóch części „Avengers”. Dowiedz się o losach nowego filmu DC.

Córka Zacka Snydera popełniła samobójstwo w marcu 2017 roku odchodząc ze świata w wieku 20 lat. Z projektu powstającego dla Warner Bros. zrezygnował nie tylko reżyser, ale i jego żona Deborah, która była producentką dzieła. Snyder zdecydował o tym, że chce teraz spędzić czas ze swoją rodziną.

Reżyser wydał oficjalne oświadczenie, z którego dowiadujemy się:

Nigdy nie zamierzałem o tym mówić publicznie, sądziłem, że uda się to utrzymać między rodziną jako prywatną sprawę, tylko smutek, z którym sami się zmierzymy. Kiedy stało się jasne, że muszę sobie zrobić przerwę, to wiedziałem, że w sieci pojawi się dyskusja. Internauci już tacy są. Myślałem, że praca może mieć na mnie oczyszczający wpływ, że zagrzebię się w niej i jakoś przez to wszystko przejdę. Jednak to zadanie jest bardzo wymagające. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy dochodziłem stopniowo do wniosku, że muszę zrezygnować z filmu, by być ze swoją rodziną, dzieciakami, które mnie potrzebują. Oni przechodzą teraz przez trudny czas. Ja również.

„Liga Sprawiedliwości” została już w dużej mierze ukończona. Czeka ją jeszcze etap dokrętek. Studio wspierało swojego twórcę i oferowało mu możliwość przesunięcia w czasie premiery dzieła. Ten jednak zdecydował inaczej i tym samym Joss Whedon napisze i wyreżyseruje dodatkowe sceny, które kręcone będą w trakcie lata w Londynie.

Głos w tej sprawie zabrał Toby Emmerich, szef Warner Bros.:

Reżyseria Whedona będzie sprowadzona do minimum i dostosuje się do stylu i tonu ustanowionego przez Zacka. Nie będziemy wprowadzać żadnych nowych postaci. To ci sami bohaterowie w kilku nowych scenach. Joss przejmuje pałeczkę, ale kierunek obrał Zack. Wciąż wierzę, że pomimo tej tragedii uda nam się wszystko zakończyć z dobrym filmem na koncie.

Na ekranie w „Lidze Sprawiedliwości” pojawią się tacy superherosi, jak Batman (Ben Affleck), Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Cyborg (Ray Fisher), Flash (Ezra Miller) oraz Aquaman (Jason Momoa). Premiera jest zapowiedziana na 17 listopada 2017 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.