Zack Snyder próbował zrobić 3. część "300", ale wytwórnie nie chciały kupić filmu

18.05.2021 13:23
Zack Snyder próbował zrobić 3. część "300", ale wytwórnie nie chciały kupić filmu Fot. Album Online/East News

Zack Snyder wyjawił niedawno, że napisał trzecią i finałową odsłonę serii "300", ale studio Warner Bros. stwierdziło, że nie chce kupić tego filmu. Jaki jest tego powód?

Zack Snyder chciał sprzedać 3. odsłonę filmu 300

Snyder wyreżyserował i był współscenarzystą filmu "300", który powstał na podstawie pięciozeszytowego komiksu Franka Millera (twórcy "Sin City", czy "Mroczny rycerz powraca"). Następnie Zack Snyder był producentem i współscenarzystą jego sequela, "300: Rise of an Empire" od reżysera Noam Murro. 

Polecamy

Zack Snyder był niedawno gościem podcastu The Fourth Wall, w którym wyjaśnił, że Warner Bros. za bardzo go nie lubi:

W trakcie pandemii miałem umowę z Warner Brothers i napisałem w sumie ostatni rozdział "300". Potem stwierdziłem jednak, że wyszedł mi zupełnie inny film - pisałem o Alexandrze Wielkim, ale potem zmieniło się to w historię o Hefajstionie i Aleksandrze. To w gruncie rzeczy byłą historia miłosna, więc nie za bardzo pasowała na trzeci film.

Pomysł "wyszedł naprawdę dobrze", a produkcja miała nosić tytuł "Blood and Ashes":

To była naprawdę piękna historia miłosna osadzona w tle wojny. Chciałbym bardzo to zrealizować, ale WB powiedziało, że nie chcą... Cóż, nie są zbyt dużymi fanami mojej osoby. Tak się zdarza.

Polecamy

Snyder opowiedział o swojej sytuacji z Warner Bros. w niedawnej rozmowie z Uproxx: 

Fajnie było zrobić Snyder Cut "Ligi Sprawiedliwości", ale Warner Bros. cały czas mnie niemalże torturowało z jakiegoś powodu, ale nic na poradzę. Nie mam pojęcia dlaczego mają mnie za taki wrzód na d*pie, skoro szczerze nie staram się nim być.

Snyder wyreżyserował większość swoich filmów dla Warner Bros. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.