Zack Snyder stworzy kontynuację "Armii umarłych". Reżyser podpisał kontrakt z Netflix

22.07.2021 14:22
Zack Snyder stworzy kontynuację "Armii umarłych". Reżyser podpisał kontrakt z Netflix Fot. materiały prasowe/Netflix

Jeszcze kilka lat temu Zack Snyder miał być kreatywnym szefem DC Extended Universe, zaangażowanym we wszystkie projekty opowiadające o Batmanie i spółce od Warner Bros. i DC Films. Czasy się jednak zmieniły, a reżysera pod swoją strzechę przyjął Netflix.

Zack Snyder stworzy kontynuację filmu Armia umarłych

Kiedy parę miesięcy temu "Armia umarłych" Zacka Snydera debiutowała na Netflix, reżysera wciąż pytano o to, czy planuje przygotować kontynuację swojego filmu. Snyder bez ogródek odpowiadał, że absolutnie tak, a jego najnowszy film miał być jedynie wstępem do świata kreowanego przez reżysera - ten miał zostać rozwinięty prequelami, komiksami i produkcjami animowanymi.

Polecamy

Jak też obiecał, tak też zrobił - jak podaje The Hollywood Reporter, Zack Snyder oficjalnie podpisał kontrakt na zrealizowanie kolejnego filmu z serii "Armia umarłych". Oprócz tego jego firma produkcyjna Stone Quarry Productions podpisała tzw. umowę first-look z Netfliksem, która daje platformie pierwszeństwo do kupienia licencji na nowe projekty reżysera. Jak twierdzi Snyder w rozmowie z THR: 

Moim celem i nadzieją jest stworzenie jak największej ilości dobrej zawartości na gigantyczną skalę. Wielkie projekty i wielkie filmy.

Polecamy

Jeśli chodzi o kontynuację "Armii umarłych", to Snyder stworzy scenariusz we współpracy z Shayem Hattenem, współautorem skryptu do oryginału. Panowie mają się podjąć projektu po zrealizowaniu "Rebel Moon", nowego epickiego filmu sci-fi od Snydera, który ma trafić na Netflix.

Warto zaznaczyć, że w produkcji jest już prequel "Armii umarłych", "Army of Thieves" - ten film również został napisany przez Hattena, a wyreżyserował go Matthias Schweighöefer, który również powróci w roli Ludwiga Dietera z "Armii umarłych". W pozostałych rolach wystąpią Nathalie Emmanuel oraz Ruby O'Fee, Stuart Martin i Guztavo Khanage. Snyder jest natomiast producentem i pomysłodawcą fabuły.

Na razie data premiery 2. "Armii umarłych" Zacka Snydera jest nieznana. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.