Zack Snyder ujawnił nieznane szczegóły z filmu „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” z okazji 2. rocznicy premiery

Kamil Kacperski
06.04.2018 13:40
Zack Snyder|undefined Fot. materiały prasowe

Reżyser wytłumaczył dlaczego Batman używał włóczni w walce z Supermanem, a także dlaczego dom rodowy Wayne'ów został opuszczony. Dowiemy się również tego, czy Lex Luthor zamordował swojego ojca.

Zack Snyder na początku kwietniu 2018 roku bardzo chętnie odpowiadał na pytania fanów, które zadawane były za pośrednictwem portalu społecznościowego Vero. Reżyser wyjaśnił widzom w jaki sposób on rozumie pierwszą scenę filmu „Batman v Superman”, czyli śmierć i pogrzeb rodziców Batmana. Sekwencja zatytułowana jest „Piękne Kłamstwo”.

Według Snydera tytuł sceny, a także ostatnia linia dialogowa w monologu Bruce'a Wayne'a, jest definicją sprawiedliwości Batmana:

Pomysł jest taki, że w tym śnie, człowiek prawy, dobry, poszukuje sprawiedliwości, ale jego podróż zabiera go w ciemność, a jego moralność jest kwestionowana lub jest jedynie konstruktem jego żałoby. Więc kłamstwo światła staje się sprawiedliwością - światłem. Dla Batmana, jest na odwrót.

Czy Lex Luthor zabił swojego ojca w filmach DC?

Snyder potwierdził również przypuszczenia jednego z fanów, który stwierdził, że Lex Luthor własnoręcznie zamordował własnego ojca. Reżyser w krótkiej wiadomości odpowiedział mu jedynie, że myśli w ten sam sposób. Twórca „Watchmen. Strażników” wytłumaczył również użytkownikom Vero, dlaczego oryginalny rodowy dom Wayne'ów stał opuszczony. Według Snydera, Bruce nie chciał być otoczony przez duchy przeszłości:

kadr z reddit.com Fot. foto: reddit.com

Wydaję mi się, że jego ojciec rozpoczął budowę domu nad jeziorem w ramach prezentu dla matki, miejsce przygotowane przez jej ulubionego architekta, które pokochała. Gdy Bruce skończył 18 lat, wprowadził się tam i zapowiedział, że willa Wayne'ów ma zostać opuszczona, by sama zmurszała.

Snyder w prosty sposób zdradził również dlaczego Batman skonstruował włócznię do walki z Supermanem. Według reżysera, użycie tej prostej broni było kolejnym nawiązaniem do chrześcijańskiej ikonografii. Twórca zamieścił w odpowiedzi do fana zdjęcie, na którym widać Jezusa, którego w bok dźga rzymski żołnierz:

kadr vero.com/Zack Snyder Fot. foto: vero.com/Zack Snyder

Wygląda na to, że Zack Snyder włożył w film naprawdę wiele pracy, która niestety nie została przyjęta gorącymi oklaskami, tylko raczej gorzkimi słowami krytyki i rozczarowania. Patrząc na niesatysfakcjonujące wyniki komercyjne „Ligi Sprawiedliwości”, na razie nie zanosi się na to, by Snyder miał wrócić do pracy nad filmami o superherosach DC. Na razie jednak nie mamy na ten temat żadnych potwierdzonych informacji.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.