Zaginiony film George'a A. Romero w końcu doczeka się premiery

20.09.2019 10:19
The Amusement Park|undefined Fot. kadr z filmu The Amusement Park

W 2018 roku żona zmarłego twórcy "Nocy żywych trupów" zapowiedziała, że odzyskano utracony film George'a A. Romero - "The Amusement Park". Kiedy premiera filmu?

Fani twórczości George'a A. Romero mają powód do świętowania. Niebawem będą mieli okazję zobaczyć nigdy niewydany film reżysera pod tytułem "The Amusement Park". Organizacja The George A. Romero Foundation ogłosiła, kiedy zaginiona produkcja ujrzy w końcu światło dzienne.

"The Amusement Park" - premiera zaginionego filmu George'a A. Romero

W 2018 roku Suzanne Desrocher-Romero - żona zmarłego filmowca poinformowała, że "The Amusement Park" zostanie odrestaurowany.

Przeczytaj także

Pomogła jej w tym wyżej wspomniana fundacja, która zebrała pieniądze na ten cel za pomocą crowdfundingu. Udało się i niebawem odbędą się pokazy produkcji. The George A. Romero Foundation poinformowała o tym na swoim Twitterze.

The George A. Romero Foundation jest podekscytowana faktem, że "zaginiony" film "The Amusement Park" będzie miał swoją oficjalną premierę w niedzielę 12 października w Regent Square Theater w Pittsburghu. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, by ten pokaz mógł dojść do skutku.

"The Amusement Park" powstał w 1973 roku. Była to produkcja stworzona na zamówienie jednej ze stacji telewizyjnych, ale nigdy nie została wyemitowana. Scenariusz do dreszczowca napisał Wally Cook. Jak prezentuje się oficjalny opis fabuły filmu?

Starszy pan myślał, że to będzie zwyczajny dzień w parku rozrywki, ale wkrótce trafia w sam środek budzącego się koszmaru, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście.

The George A. Romero Foundation Fot. foto: The George A. Romero Foundation/Twitter
Przeczytaj także

Na Twitterze fundacji zamieszczono również wiele dodatkowych materiałów, takich jak zdjęcia zza kulis, przedstawiających Romero przy pracy.

Na razie nie wiadomo, czy produkcja w jakikolwiek sposób zostanie zaprezentowana fanom reżysera, którzy nie będą mieli okazji być w Pittsburghu w 12 października 2019 roku. Niewykluczone jednak, że film zostanie zaprezentowany za darmo w sieci. Miłośnicy twórczości Romero muszą uzbroić się więc w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: George Romero: „The Walking Dead” i „World War Z” zabiły filmy o zombie

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.