Zagraj w „Wielką drakę w chińskiej dzielnicy” Johna Carpentera

Kamil Dachnij
06.06.2017 15:51
Zagraj w „Wielką drakę w chińskiej dzielnicy” Johna Carpentera Fot. kadr z filmu

Kultowy film Johna Carpentera z 1986 roku powraca w postaci gry planszowej i zapowiada przednią zabawę dla całej rodziny. 

Lista kultowych filmów z lat 80. jest niezmiernie długa i na pewno do tego szacownego grona należy zaliczać „Wielką drakę w chińskiej dzielnicy”, która wyszła od autora takich klasyków jak „Halloween” oraz „Coś”. Obraz powszechnie zaliczany do tzw. kina nowej przygody może pochwalić się plejadą barwnych postaci oraz solidną dawką udanych gagów. Nie ukrywajmy, że oglądanie Kurta Russella w roli bohatera, który wie jak się rozprawić z złoczyńcami przynosi nieustanną satysfakcję. Teraz za sprawą nowej gry planszowej, możemy przeżyć na nowo przygody z filmu.

Wcielając się w takich bohaterów z filmu jak Jack Burton, Gracie Law, Egg Shen, Margo Litzenberger, Wang Chi czy Eddie Li, gracze poruszają się przez tajemniczy świat Chinatown, pokonując pod drodze sługusów Lo Pana i zaliczając kolejne misje, które mają ich przygotować na ostateczne starcie z antagonistą. Wszystkie decyzje, jakie zostaną podjęte po drodze będą miały wpływ na koniec gry, stąd możliwość wyboru różnych ścieżek może się przełożyć na dużą grywalność.

W pudełku znajdziemy obustronną planszę, 40 miniaturek, 38 specjalnych kostek, 6 bohaterów, 5 bossów, 168 kart, księgę questów oraz dużą ilość tokenów. W wersji deluxe są dodatkowe questy (7), karty (38), kości (10) oraz możliwość gry dla 5-6 osób. Twórcami gry są Chris Batarlis oraz Boris Polonsky. Limitowaną edycję można obecnie zamówić przedpremierowo za niemałą sumkę 99.95 $. Nie jest to pierwsza gra planszowa na podstawie filmu Johna Carpentera - wcześniej pojawiło się „Coś”. Zatem fani kultowych filmów z lat 80. mogą czuć się jak w niebie. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.