Zakończenie „Logana” było zdradzone już w 2013 roku

Robert Skowronski
10.03.2017 10:55
Zakończenie „Logana” było zdradzone już w 2013 roku Fot. kadr z filmu

Czy James Mangold zakończenie cyklu o Wolverinie miał już od dawna w głowie? Jest dowód to potwierdzający.

Jeżeli jeszcze nie oglądaliście „Logana”, to lepiej nie czytajcie dalej. Chyba że spoilery nie są Wam straszne. Tylko nie mówcie, że nie ostrzegaliśmy...

Uważni widzowie, którzy oglądali „Wolverine'a” z 2013 roku, za którego również odpowiedzialny jest James Mangold, zwrócili uwagę na pewną linijkę dialogu. Rosomak znajduje się w Japonii, gdzie poznaje Yukio graną przez Rilę Fukushimę. Dziewczyna jest wybornym wojownikiem, a także posiada zdolność widzenia śmierci innych. Oto co powiedziała Loganowi w jeden ze scen „Wolverine'a”:

Widzę cię leżącego na plecach, wszędzie jest krew. Trzymasz w dłoni swoje własne serce.

Zwróćcie uwagę na zestawienie poniższych kadrów:

Czy to zwykła nadinterpretacja i naciąganie faktów? Nic podobnego sam James Mangold przyznał, że ten tok rozumowania jest właściwy:

Diabeł tkwi w szczegółach ;)

Jak już wiemy „Logan” jest ostatnim filmem, w którym Hugh Jackman wcieli się w Rosomaka. Jednak na ekranie została przedstawiona postać X-23. Jej komiksowy ojciec, Craig Kyle, wyznał, że z chęcią zobaczyłby ją w większej ilości filmów fabularnych:

Chciałbym zobaczyć kilka z historii, które pojawiły się w komiksach. Zobaczyć jak najwięcej o tym, w jaki sposób X-23 stała się tym, kim jest, a wtedy dotrzeć do sedna opowieści o czynach, do których została zmuszona. Historia, którą zawsze chciałem opowiedzieć, jest o tym, że od kiedy jest wolna i przeszła przez to wszystko, jedynym rozwiązaniem dla niej jest powrót i prześledzenie losu ludzi, których zraniła w szale.

Z kolei producent Simon Kinberg wyznał, że jeżeli kiedykolwiek będzie szukany nowy aktor do roli Wolverine'a, to Hugh Jackman z pewnością będzie miał wpływ na tę decyzję:

Nawet przez chwilę nie myśleliśmy do tej pory o następnym wcieleniu Wolverine’a. Byliśmy skupieni na tym, by „Logan” został odebrany właśnie tak, jak się teraz dzieje. Nie potrafię wizualizować sobie w głowie innego Rosomaka, ale jeśli taka zmiana kiedykolwiek miałaby nadejść, to z pewnością zapytamy Hugh o to, co o tym sądzi.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.