Zakonnica lesbijka od twórcy „Nagiego instynktu”

Kamil Dachnij
27.04.2017 15:33
Zakonnica lesbijka od twórcy „Nagiego instynktu” Fot. Ampilhac Mireille/ABACA/East News

Zapanował klimat na portretowanie zakonnic stąpających po drodze grzechu. Po sprośnej komedii „The Little Hours” z 2017 roku, w przygotowaniu jest film „Saintre Vierge” o XVII-wiecznej mistyczce i lesbijce w habicie. Kontrowersje gwarantowane. 

Przywdziewanie habitu zacznie niedługo się kojarzyć już tylko z zakazanym seksem, wulgaryzmami i demonami. Choć historie o zakonnicach opętanych przez swoją seksualność lub moce nieczyste to temat dobrze znany w kinie (czego najlepszym przykładem są niezwykle kontrowersyjne „Diabły” Kena Russella), to można mówić o wzmożonym zainteresowaniu w zmianie wizerunku siostrzyczek. Lepiej uprawnionej osoby do tego zadania od holenderskiego reżysera Paula Verhoevena nie ma. Od początku swojej kariery słynie ze skandalicznych filmów. Jego ostatnia pozycja - „Elle” z 2016 roku - wzbudziła niemałe kontrowersje z powodu kilkukrotnego ukazania gwałtu, ale w jego filmografii złożonej z takich tytułów jak „Robocop”, „Nagi instynkt” czy „Showgirls” znajdziemy mnóstwo przemocy i perwersji połączonej z niemałą dawką ironii.

Verhoeven wraz z producentem Said Ben Saidem stworzą film „Sainte Vierge” o XVII-wiecznej, włoskiej zakonnicy Benedettcie Carlini, która twierdziła, że doznaje mistycznych wizji małżeństwa z Jezusem Chrystusem, przy okazji oddając się relacjom seksualnym z inną siostrą, którą miała rzekomo molestować. Za swoje niecne czyny spędziła 35 lat swojego życia pod kluczem.

Film będzie oparty na książce „Immodest Acts: The Life Of A Lesbian Nun In Renaissance Italy” Judith C Brown. Główną rolę zagra Virginie Efira. Scenariusz napisze Gerard Soeteman, odpowiedzialny za skrypt do innych filmów Verhoevena jak „Czwarty człowiek”.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.