Zakonnica z „Egzorcysty III” w znanych filmach

Robert Skowronski
30.11.2016 12:44
Zakonnica z „Egzorcysty III” w znanych filmach Fot. twitter.com/Slippery_Jack

Każdy film staje się lepszy, gdy pojawi się w nim kilka solidnych jump scare'ów, tak jak ten z „Egzorcysty III”.

Niejaki Richard Wells opublikował serię kadrów ze znanych filmów, w które wkomponował tajemniczą postać znaną z obrazu Williama Petera Blatty'ego z 1990 roku. Wymieniony horror nigdy nie cieszył się zbyt dużym uznaniem wśród miłośników kina grozy, ale może dzięki poniższej pracy zyska zwolenników.

To co przeszło do historii z wymienionego obrazu to przede wszystkim szpitalna scena, w której za pielęgniarką podąża przerażająca zakonnica z ogromną parą nożyc. Długie statyczne ujęcie, w którym zbyt wiele się nie dzieje. Napięcie zaczyna osiągać mielizny, a powieki mogą się powoli do siebie kleić. Aż tu nagle widzimy opisaną wcześniej sekwencję. Teraz oczy szeroko się rozszerzają, ciśnienie skacze w górę, podobnie jak my sami na krześle. Kwintesencja terminu jump scare.

Przypomnijcie sobie słynna scenę z „Egzorcysty III”:

A co gdyby zakonnicę z piekła rodem umieścić w kadrach z zupełnie innych dzieł? Na to pytanie odpowiedział wymieniony Richard Wells. Postać z horroru znalazła się na stopklatkach, z takich dzieł, jak „Rocky”, „Oldboy”, „Władca pierścieni”, „Przed wschodem słońca” czy „Dźwięki muzyki”.

Zobaczcie wynik tej zabawy w „kopiuj, wklej”:

„Egzorcysta” doczekał się serialu emitowanego na stacji FOX. Za scenariusz produkcji odpowiedzialny jest Jeremy Slater, który wcześniej napisał teksty do „Fantastycznej Czwórki” i „Projektu Lazarus”. To współczesna interpretacja książki autorstwa Williama Blatty'ego, na której bazował też klasyczny horror Williama Friedkina.

Będąc zaś przy oryginale, to przypominamy, że muzykę do filmu z 1973 miał w pierwszych założeniach miał stworzyć argentyński kompozytor Lalo Schifrin. Wykreowane przez niego dźwięki trafiły nawet do trailera „Egzorcysty”. Ostatecznie wytwórnia odrzuciła soundtrack, gdyż rzekomo wywoływał on nudności wśród widzów.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.