Zakonnica z „Obecności 2” dostanie własny film

Robert Skowronski
03.02.2017 09:11
Zakonnica z „Obecności 2” dostanie własny film Fot. kadr z filmu

Przerażająca maszkara z jednej z najstraszniejszych scen „Obecności 2” będzie „bohaterką” spin-offu filmu. Oto co wiadomo na temat projektu.

Gdy w 2013 roku na ekrany weszła pierwsza część horroru Jamesa Wana, to zaledwie rok później otrzymaliśmy spin-off w postaci „Annabelle”. Jak widać historia lubi się powtarzać i podobny los spotka „Obecność 2”. Seria z dreszczykiem rozszerzy się o „The Nun”. O projekcie mówiło się już od lata 2016 roku, jednak teraz znane jest już nazwisko reżysera.

Za film odpowiedzialny będzie Corin Hardy. Twórca nie może się pochwalić zbyt bogatym dorobkiem, gdyż ma na koncie zaledwie jeden film, „Z lasu” z 2015 roku, a także serię teledysków dla takich muzyków, jak Ed Sheeran, The Prodigy czy John Newman. Będzie jednak też odpowiedzialny za remake „Kruka”, w którym ma wystąpić Jason Momoa.

Nic nie wiadomo na temat fabuły „The Nun”, ale najprawdopodobniej przedstawi tzw. origin story tajemniczej postaci, na której widok palce wbijają się w poręcze fotela. Jeżeli nie wiecie o jakiej postaci mowa, to przedstawiamy Wam fragment „Obecności 2”. Zaparzcie sobie melisę, aby później ukoić skołatane nerwy:

Zakonnica nie była obecna w scenariuszu „Obecności 2”. James Wan dodał ją zaledwie na kilka miesięcy przed tym jak film miał już wejść do kin. Sceny z jej udziałem znalazły się w dziele dopiero po zakończeniu etapu dokrętek w marcu 2016 roku, gdyż wcześniej figurowała jako rogaty demon. Postać ostatecznie stała się jednym z bardziej charakterystycznych punktów obrazu.

David Leslie Johnson, który był współscenarzystą „Obecności 2”, będzie producentem „The Nun”. Autorami scenariusza będą zaś James Wan oraz Gary Dauberman, odpowiedzialny za tekst „Annabelle”.

W międzyczasie James Wan jako producent pracuje też nad „Annabelle 2” - reżyserem obrazu jest David F. Sandberg. Będzie to kontynuacja spin-offu „Obecności”, w którym centralny punkt fabuły zajmuje tytułowa porcelanowa lalka o piekielnych mocach. Scenariusz napisze Gary Dauberman, a sama produkcja zadebiutuje 19 maja 2017 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.