Zaskakujące wideo z planu „Pogromców Duchów”. Jak powstała słynna sekwencja?

03.06.2020 14:48
Zaskakujące wideo z planu „Pogromców Duchów”. Jak powstała słynna sekwencja? Fot. . Capital Pictures/EAST NEWS

„Pogromcy Duchów” to film Ivana Reitmana z 1984 roku. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością i stała się przyczynkiem do całej serii różnorodnych dzieł. Teraz, w zasadzie bez okazji, na oficjalnym koncie YouTube możemy zobaczyć specjalny materiał z planu.

„Pogromcy Duchów” to kultowa już komedia, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii popkultury. Film, opowiadający o grupie przyjaciół, którzy postanawiają przyjrzeć się paranormalnym zjawiskom w swoim otoczeniu i pomóc zwykłym ludziom pozbyć się duchów z ich nawiedzonych domostw, bawiła widzów już od pierwszych seansów.

Spuścizna „Pogromców duchów”

Film doczekał się sequela, dwóch animowanych seriali, serii komiksów, gier wideo, a także całej masy gadżetów. W 2016 wytwórnia Sony przygotowała nawet remake obrazu, z kobiecymi bohaterkami w rolach głównych.

Przeczytaj także

„Ghostbusters: Afterlife” w przyszłym roku

W przyszłym roku czeka nas natomiast obraz „Ghostbusters: Afterlife” w reżyserii Jasona Reitmana, syna Ivana. W produkcji wystąpią Finn Wolfhard, Paul Rudd i Bokeem Woodbine. Mówi się jednak o tym, że w produkcji możemy zobaczyć także głównych aktorów dwóch oryginalnych filmów: Billa Murraya, Dana Aykroyda, Erniego Hudsona, Annie Potts i Sigourney Weaver. Na razie nie wiadomo jednak w jak wielkich rolach.

Przeczytaj także

Materiał zza kulis oryginalnego filmu

Teraz w sieci pojawiło się natomiast specjalne wideo, przyglądające się kulisom słynnej sekwencji z reklamą telewizyjną grupy z pierwszego filmu. Materiał, opublikowany przez oficjalne konto filmu na YouTube, przedstawia aktorów i reżysera w trakcie przygotowań do słynnej sekwencji.

Pojawienie się materiału na początku czerwca wydaje się nie mieć właściwego uzasadnienia, poza smaczkiem dla fanów. Z drugiej strony, jeśli weźmiemy pod uwagę, że film „Ghosbusters: Afterlife” miał trafić na ekrany kin 10 lipca tego roku, sprawa nabiera konkretniejszych kolorów. Z powodu pandemii koronawirusa premiera została jednak przełożona na 5 marca 2021.

Przeczytaj także

Czytaj także: Filmy Marvela jako jeden wielki horror? Zobaczcie przerażający "zwiastun" MCU [WIDEO] 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.