Zawodnicy klubu SPR Stal Mielec przygotowali własną wersję „Kilera” na 20. urodziny filmu

Kamil Kacperski
20.10.2017 15:03
Zawodnicy klubu SPR Stal Mielec przygotowali własną wersję „Kilera” na 20. urodziny filmu Fot. kadr z wideo

Panowie postanowili być co najmniej jak wściekły byk albo i nawet jak Tommy Lee Jones w „Ściganym”.

Szczypiorniści ze Stali Mielec postanowili uczcić dwudzieste urodziny „Kilera” okolicznościowym wideo, w którym odegrali najbardziej rozpoznawalne sceny z filmu Juliusza Machulskiego. W rolę tytułową wcielił się skrzydłowy Stali, Hubert Skuciński, Komisarz Ryba został odegrany przez Piotra Krępa, jako „Siara” Siarzewski wystąpił Adrian Wojkowski, a w postać „Wąskiego” wszedł Dawid Rusin.

Trzeba przyznać, że panowie mimo tego, że z aktorstwem są raczej na bakier, poradzili sobie z „Kilerem” całkiem zawodowo:

Jak sami napisali o tym filmiku w opisie na Youtube, scenki odgrywali już nieraz w szatni przed treningami:

Dokładnie 20 lat temu 17 października swoją premierę miała jedna z najlepszych polskich komedii - "Kiler".

Z tej okazji postanowiliśmy odwzorować jak tylko najlepiej potrafimy niektóre sceny, gdyż już niejednokrotnie robiliśmy to w szatni. Teraz przyszedł jednak czas na próbę generalną przed kamerą. Zobaczcie i oceńcie sami jak nam wyszło!

Wśród scen przedstawionych przez panów znalazło się przesłuchanie „Kilera” (w oryginale grany przez Cezarego Pazurę) przez komisarza Rybę (Jerzy Stuhr), scena „memory, find, Siara”, w której do łez bawił Janusz Rewiński jako gangster Stefan Siarzewski oraz fragment, w którym Jurek Kiler parodiuje znane filmy akcji, m.in. „Psy” czy „Taksówkarza".

Ale nie są to pierwsze występy panów przed kamerami. Panowie brali również udział w filmiku nagranym z okazji polskiego Dnia Edukacji Narodowej, zwanego również popularnie „Dniem Nauczyciela":

My możemy jedynie podsumować pracę szczypiornistów słowami Siarzewskiego z „Kilera” - „mają rozmach, sku*wysyny".

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.