Zdjęcia do „Bohemian Rhapsody” przerwane. Przyczyna jest bardzo tajemnicza

Natalia Hluzow
04.12.2017 11:38
Zdjęcia do „Bohemian Rhapsody” przerwane. Przyczyna jest bardzo tajemnicza Fot. kadry z wideo

20th Century Fox wstrzymało produkcję „Bohemian Rhapsody”. W komunikacie podano zadziwiającą przyczynę przerwy w zdjęciach.

Jeszcze niedawno zdjęcia Rami’ego Maleka jako Freddiego Mercury'ego zachwycały fanów Queen, a zakulisowe materiały ukazujące aktorów odtwarzających koncert Live Aid porównywano z oryginalnym występem grupy. Teraz jednak projekt filmowy pt. „Bohemian Rhapsody” został zawieszony. A wszystko to za sprawą dziwnej niedyspozycji reżysera.

Jak informuje The Hollywood Reporter, Bryan Singer nie pojawił się w pracy po przerwie z okazji Święta Dziękczynienia. Reżyser podobno utrudniał pracę na planie już od września 2017, kiedy rozpoczęto zdjęcia do filmu o Freddiem Mercurym, gdyż zdarzały mu się częste spóźnienia na plan, a nawet nieobecności, co naturalnie zaburzało pracę całej ekipy. Tym razem jednak jego nieobecność okazała się dłuższa, a przez to jeszcze bardziej uciążliwa. Wytwórnia zmuszona była przerwać zdjęcia i wydać oświadczenie następującej treści:

Twentieth Century Fox Film tymczasowo zawiesiło produkcję „Bohemian Rhapsody” w związku z nieoczekiwaną niedyspozycją Bryana Singera.

Ekipa zdjęciowa otrzymała powyższą informację w piątek, 1 grudnia 2017 roku. Przyczyną ma być problem zdrowotny reżysera i członków jego rodziny. Przedstawiciel Singera w wypowiedzi dla BBC napisał, że jest to:

Osobista kwestia zdrowotna dotycząca Bryana i jego rodziny. Bryan liczy, że powróci do pracy nad filmem niebawem.

Na razie nie wiadomo, czy zachorował sam Singer czy członek jego rodziny, a także jaka jest natura tej choroby. W związku z czym trudno stwierdzić, kiedy i czy w ogóle reżyser powróci na plan. Wytwórnia rozważa opcję zastąpienia go kimś innym. Mimo wszystko, byłaby to jednak niezwykle przykra decyzja, zważywszy na ekscytację Singera projektem, którą wyrażał m.in. na swoim Instagramie.

Kolejny epicki tydzień! Dziękuję obsado i ekipo!!! Wszyscy jesteście bogami rock'n'rolla.

Niemniej, nie jest to ponoć pierwsze tajemnicze zniknięcie Singera z planu podczas realizacji zdjęć. Miał też nie zawsze pojawiać się na planie „X-Men: Apocalypse” oraz „Superman: Powrót”.

Zdjęcia do „Bohemian Rhapsody” wystartowały we wrześniu 2017 roku. Film ma opowiadać o Freddiem Mercurym i grupie Queen od momentu wydania albumu „A Night at the Opera” po słynny występ zespołu na Live Aid w 1985 roku. Prócz Maleka w roli Mercury’ego, w pozostałych członków legendarnej grupy wcielą się Ben Hardy jako Roger Taylor, Gwylim Lee jako Brian May i Joe Mazzello jako John Deacon. Premierę filmu zapowiedziano na 25 grudnia 2018 roku. Nieobecność Signera nie ma wpłynąć na ustaloną datę premiery.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.