Zdjęcia do filmu o Elvisie Presleyu zawieszone do odwołania. Wpływ na decyzję ma stan zdrowia Toma Hanksa

20.03.2020 13:32
Tom Hanks|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Twórcy powstającego filmu biograficznego o Elvisie Presleyu wydali oficjalne oświadczenie w sprawie zawieszenia zdjęć i Toma Hanksa chorego na COVID-19.

W pierwszej połowie marca 2020 roku świat obiegła informacja na temat Toma Hanksa, który zaraził się koronawirusem. W związku z chorobą aktora, który brał udział w zdjęciach do filmu biograficznego o Elvisie Presleyu, zawieszono produkcję. Reżyser nadchodzącej biografii wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Film o Presley zawieszony z powodu choroby Toma Hanksa

Produkcja filmu o Elvisie Presleyu miała ruszyć niebawem, jednak prace zostały wstrzymane po wykryciu w organizmie Hanksa koronawirusa. Aktor wraz ze swoją żoną Ritą Wilson zostali poddani kwarantannie.

Przeczytaj także

Na Twitterze reżysera biografii Baza Luhrmanna pojawił się post, w którym filmowiec poinformował co dalej z pracą nad filmem o słynnym muzyku.

Jestem przekonany, że to nie będzie żadną niespodzianką, że nie obecna sytuacja nie jest momentem, w którym powrócimy do produkcji filmu. Chcę, żebyście wiedzieli, że nie oznacza to rezygnacji z pracy w Queensland. W rzeczywistości nie zwijamy planu filmowego, tylko po prostu zamykamy swoją przestrzeń twórcą na kilka następnych dni.

Rozmawiałem z premier stanu Annastacią Palaszczuk i wszyscy jesteśmy zgodni, że w obecnej sytuacji wszyscy ludzie z całego świata, podążający różnymi życiowymi ścieżkami powinni przebywać teraz w domach ze swoimi ukochanymi (myjąc ręce pięć razy dziennie). 

Wszystko idzie dobrze. Wciąż mamy pasję do tego filmu i chęć powrotu na Złote Wybrzeże, podejmując pracę w miejscu, w którym przerwaliśmy, jak tylko przyjdzie odpowiednia pora.

Reżyser doszedł do wniosku, że nie będzie narażał pozostałych członków obsady i ekipy filmowej, więc zadecydował zrobienie przerwy od filmu o Presleyu. Na razie nie wiadomo, na jak długo produkcja została zawieszona. Prawdopodobnie twórcy czekają, aż sytuacja na świecie zostanie opanowana i Tom Hanks wróci do zdrowia. 

 

Przeczytaj także

Biografia Elvisa Presleya - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy film o królu rock and rolla trafi do kin. Prawdopodobnie data premiery zostanie zmieniona ze względu na opóźnienia spowodowane koronawirusem. W głównego bohatera wcieli się Austin Butler. Hanks zagra menadżera Presleya. W obsadzie zobaczymy również Maggie Gyllenhaal, która wcieli się w matkę piosenkarza.

Przeczytaj także

Zobacz też: Gwiazda Marvela pochwaliła się, że zignorowała kwarantannę. Fani są oburzeni jej nieodpowiedzialnym zachowaniem

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.