Zdjęcia z planu „Avengers 4” potwierdzają, że Hawkeye stanie się Roninem

Sergiusz Kurczuk
25.10.2017 10:44
Zdjęcia z planu „Avengers 4” potwierdzają, że Hawkeye stanie się Roninem Fot. Everett Collection/East News

Jeremy Renner od wielu lat wciela się w postać Hawkeye'a. Fani komiksów od jakiegoś czasu podejrzewali, że w kolejnych filmach z serii „Avengers” postać porzuci swoją tożsamość, wskoczy w nowy kostium i przyjmie pseudonim Ronin. Najnowsze zdjęcia z planu zdają się potwierdzać tę teorię.

Clint Barton, lepiej znany jako Hawkeye nie znajduje się może na pierwszym planie kinowego uniwersum Marvela, ale niejednokrotnie dowiódł, że należy mu się miejsce w gronie największych superbohaterów na świecie. Hawkeye posiada niezwykłe umiejętności strzeleckie i chociaż zazwyczaj korzysta z łuku, świetnie radzi sobie również z bronią palną. Okazuje się, że wkrótce ta postać przejdzie dużą metamorfozę. 

Latem 2017 roku pojawiły się zdjęcia z planu „Avengers 4”, na których można było zobaczyć nową fryzurę Rennera. Głowę aktora zdobiła wariacja na temat irokeza. Wielu fanów od razu stwierdziła, że Hawkeye porzuci dawny pseudonim i zostanie bohaterem znanym jako Ronin. W komiksach tak właśnie się stało. Tuż po evencie Civil War Hawkeye postanowił przyjąć nową tajną tożsamość. Jako Ronin dołączył do New Avengers. Zamiast łukiem, posługiwał się broniami typowymi dla wojowników z Dalekiego Wschodu - katanami i nunczako. Oczywiście po jakimś czasie wrócił do starego kostiumu i ksywki. Obecnie Roninem jest były mąż Black Widow, czyli postać lepiej znana jako Red Guardian. 

Dark Reign The List Avengers vol. 1 nr 1 Fot. foto: Dark Reign The List Avengers vol. 1 nr 1/Marvel Comics

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia z planu 4 części produkcji o największych herosach Marvela. Widzimy na nich Rennera w długim płaczu. Jednak spod poły wystaje fragment zloto-czarnego kostiumu, który w komiksach Barton nosił jako Ronin. Przemiana filmowego Hawkeye'a w Ronina wydaje się nadzwyczaj prawdopodobna nawet bez tego newsa z planu zdjęciowego.

Podczas „Wojny Bohaterów” Hawkeye stanął po stronie Kapitana Ameryki, Falcona, Winter Soldiera i Scarlet Witch. Pod koniec filmu okazało się, że Black Widow też sercem była z tymi bohaterami. Jak zostało pokazane na plakatach promujących „Avengers: Infinity War”, wygląd większości wymienionych postaci trochę się zmieni. Steve Rogers zapuści brodę, pozbędzie się gwiazd z kostiumu i prawdopodobnie wcieli się w Nomada. Black Widow zmieni fryzurę, nawiązując do komiksowej Yeleny Belovej. Z ramienia Winter Soldiera zniknie czerwona gwiazda. Czemu więc Hawkeye nie miałby zostać Roninem?

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów Rennera. Hawkeye do tej pory był jednym z Avengerów najrzadziej pokazywanych na ekranie . Jeżeli kostium filmowego Ronina będzie wyglądał, jak w komiksach, to twarz aktora nadal będzie dla widzów rzadkim widokiem. Czy przypuszczenia fanów okażą się prawdziwe? Przekonamy się w maju 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.