Zdobądź Westeros. Kolejna planszówka w świecie „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
23.08.2017 13:02
Ryzyko gra o tron, gra planszowa|undefined Fot. materiały prasowe

Kultowa strategiczna planszówka Ryzyko w nowej odsłonie. Winning Moves, wydawca gier planszowych, wprowadził na rynek nową grę z kolekcjonerskiej edycji, opartej na scenariuszu serialu HBO – „Gra o tron”. Nowa wersja Ryzyka dołącza do wydanych wcześniej gier tej samej serii: Cluedo oraz Monopoly.

Dziwnym trafem fani gier planszowych bardzo lubią fantasy. Obie te pasje często też spaja muzyka rockowa. Ostatnio tematem numer jeden wśród wszystkich fanów tajemniczych krain pełnych magii, mieczy, lochów, smoków i baśniowych ras jest serial produkcji HBO „Gra o tron”. Wydawca planszówek Winning Moves jakiś czas temu wprowadził na polski rynek gry Monopoly i Cluedo w kolekcjonerskiej wersji dla miłośników świata stworzonego przez George'a R. R. Martina. W Monopoly Game of Thrones gracze  mogą kupować ziemie, miasta i warownie, znajdujące się na planszy Westeros. Na tradycyjnych polach nieruchomości znajdziemy zamki i miasta, takie jak: Winterfell, Czarny Zamek, czy Królewska Przystań. Popularne koleje zamieniono w domy rodów: Starków, Lannisterów, Baratheonów i Targaryenów. Są też specjalne pionki nawiązujące do serialu. 

Cluedo – Game of Thrones pojawia się 12 postaci, unikalne narzędzia zbrodni, czy karty intryg i pogłosek. Zadaniem gracza Cluedo – Game of Thrones jest odpowiedzieć na pytanie: kto zamordował Dowódcę Złotych Płaszczy w Czerwonej Twierdzy, a kto stoi za zgładzeniem Wielkiego Pana w Meereen. W zależności od tego, jaką krainę wybierze gracz, zmieni się jego zestaw podejrzanych. Mechanika gry z pewnością spodoba się wszystkim, którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki i odkrywać głęboko skrywane tajemnice!

Najnowsza gra z serii to klasyczna planszówka strategiczna. Ryzyko bije rekordy popularności od 1957 roku, kiedy została wydana po raz pierwszy. Przed graczami pojawi się więc możliwość podbicia całego Westeros. W grze podobnie jak w serialu. Po śmierci Roberta Baratheona rywalizujące wielkie Rody dążą do przejęcia kontroli nad Żelaznym Tronem. Gracze mogą wcielić się w dowódców armii: Starków, Baratheonów, Lannisterów, Tyrellów oraz Martellów. Plansza z mapą Westeros podzielona jest na 48 terytoriów, zgrupowanych w 9 regionów. Do dyspozycji użytkowników jest m.in.: 5 różnych armii, personalizowane pionki, karty terytoriów i specjalna karta kończąca grę. Całą serię podsumowuje Bartłomiej Sikorski, przedstawiciel Winning Moves.

Edycje klasycznych gier inspirowanych serialem „Gra o tron” powstały w odpowiedzi na oczekiwania fanów. Świat „Gry o tron”, pełen intryg i spisków to niesamowite miejsce, które przenieśliśmy z powodzeniem na plansze naszych gier. Podczas rozgrywki gracz może wcielić się w ulubione postaci, podbijać i zdobywać terytoria dobrze znane z książek i serialu, rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni czy zbudować swój majątek poprzez kupowanie nieruchomości. Wszystkie gry wydane są w wersjach kolekcjonerskich, zawierają unikalne pionki i zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach tak, aby zaspokoić najbardziej wymagających miłośników „Gry o tron”.

Jeśli jesteście fanami hitu HBO i przy okazji lubicie spędzić wieczór przy dobrej grze planszowej, to znaleźliście coś dla siebie. Gry Cluedo oraz Monopoly Game of Thrones są dostępne w cenie 149 zł, natomiast Ryzyko Game of Thrones można kupić za 199 zł

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.