„Zenek” od 17 lipca 2020 na Netfliksie. Stanie się ambasadorem polskiej kinematografii jak „365 dni”?

16.07.2020 09:07
Zenek|undefined Fot. materiały prasowe TVP

„Zenek” trafi na Netfliksa. Sztandarowa produkcja TVP opowiadająca o gwieździe muzyki disco polo ruszy na podbijanie uwagi widzów z całego świata już 17 lipca 2020.

Netlix coraz chętniej sięga po polskie produkcje, a polscy twórcy z powodu zamknięcia kin przeprosili się z platformą VoD i to właśnie z nią wiążą nadzieje na sukces rynkowy. Okazało się, że polska kinematografia może z miejsca stać się międzynarodowym hitem, szturmem zdobywając listę najchętniej oglądanych, ekhem, pozycji. Wystarczy, że będzie nazywać się „365 dni”.

Polski erotyk nie cieszy się co prawda zbyt pochlebnymi opiniami krytyków i części widzów, statystyki jednak nie kłamią: „365 dni” stało się ambasadorem polskiego kina, trafiając do milionów osób na całym świecie.

Przeczytaj także

Drugą wizytówką filmową naszego kraju ma stać się „Zenek”, który już 17 lipca 2020 trafi do katalogu Netfliksa. W Polsce dzieło cieszyło się umiarkowana popularnością, czy więc stylizowana biografia gwiazdy disco polo ma szansę zdetronizować film erotyczny?

„Zenek” do obejrzenia na Netfliksie. Będzie hit na miarę „365 dni”?

TVP postanowiło podzielić się „Zenkiem” z widzami na całym świecie, gdyż film nie odniósł w Polsce spodziewanego sukcesu finansowego. Producent spodziewał się, że obraz – przedstawiany jako film o miłości – będzie obowiązkowym seansem na Walentynki. Premiera „365 dni” oraz zamknięcie kin z powodu epidemii COVID-19 sprawiły jednak, że film nie dotarł do spodziewanej liczby widzów.

Z tego powodu już 12 kwietnia 2020 „Zenka” można było legalnie obejrzeć w internecie na platformie TVP VOD. Film wzbudził zainteresowanie za granicą: prawa do emisji zakupiła Islandia, Norwegia i Szwajcaria. Teraz, dzięki Netfliksowi, dzieło TVP będzie mógł obejrzeć cały świat.

Zenek Martyniuk nie jest gwiazdą poza granicami naszego kraju, jego biografia nie stanie się więc zapewne takim hitem, jak epatujące seksem „365 dni”. „Zenek” powinien jednak bez trudu znaleźć się na liście najchętniej oglądanych w Polsce: wiele osób będzie chciało zobaczyć, czy obawy jakie mieli w stosunku produkcji są trafne.

Zobacz także: „Zenek” drugim najgorszym filmem na świecie według IMDb. Zaraz za nim jest „365 dni” 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.