„Zimna Wojna” wreszcie na Netfliksie. Tym razem nie tylko na pół dnia

01.06.2020 17:02
„Zimna Wojna” wreszcie na Netfliksie. Tym razem nie tylko na pół dnia Fot. . materiały prasowe Kino Świat

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, czyli polska produkcja nominowana do Oscara, zawitała właśnie na platformę Netflix.

„Zimna wojna” to głośny film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, którego poprzedni film – „Ida” został uhonorowany nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli Oscarem.

„Zimna wojna” również zdobyła ogromną przychylność widzów i krytyków, zostając nagrodzona laurem dla Najlepszego Reżysera na festiwalu w Cannes, a także trafiając na listę nominacji do Oscara za Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Nagrody nie zdobyła, ale zapisała się w głowie wielu odbiorców na całym świecie.

To zresztą właśnie dzięki „Zimnej wojnie”, polska aktorka Joanna Kulig dostała angaż u Damiena Chazelle’a w serialu „The Eddy”, który od kilu tygodni możemy oglądać na Netflix.

Przeczytaj także

Debiut "Zimnej Wojny" na Netfliksie

Platforma podzieliła się dzisiaj informacją o pojawieniu się filmu w serwisie.

Co ciekawe – to już drugi raz w przeciągu ostatnich miesięcy, gdy film wylądował na platformie streamingowej Netflix. Poprzednim razem – w listopadzie zeszłego roku, widzowie mogli cieszy się nią przez… pół dnia.

Przeczytaj także

Okazało się bowiem, że omyłkowo wrzucono film do polskiej wersji serwisu, na wiele miesięcy przed jego rzeczywistym terminem, czyli dzisiaj. Z powodu zapisów w umowach licencyjnych, produkcja miała być dostępna jedynie w zagranicznej wersji serwisu. W wyniku wpadki pojawiła się jednak na kilka godzin także w Polsce.

Od dzisiaj jednak, tj. 1 czerwca, wszyscy użytkownicy Netfliksa mogą cieszyć się z głośnej i nagradzanej produkcji.

Przeczytaj także

Czytaj także: "Zimna wojna", reż. Paweł Pawlikowski [RECENZJA].

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.