"Zimna wojna" z szansą na najlepszy europejski film roku

05.09.2019 14:58
Zimna wojna|undefined Fot. kadr z filmu Zimna wojna

Niedługo poznamy zwycięzcę nagród EFA 2019. Wśród nominowanych filmów pojawiła się "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Kinomani mają szansę zagłosować na polskiego kandydata do Oscara.

Film "Zimna wojna" odniosła wielki sukces nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Dramat zdobył wiele nagród filmowych i był nominowany do Oscarów 2019. Niestety nie udało mu się zdobyć żadnej statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej. Teraz może jednak wygrać w kolejnym konkursie. Chodzi o konkurs European Film Awards, odbywający się w ramach People’s Choice Award. Tym razem o zwycięzcy decydują widzowie, którzy biorą udział w internetowym głosowaniu.

"Zimna wojna" z szansą na EFA 2019

7 grudnia 2019 roku w Berlinie odbędzie się 32. edycja wręczenia nagród EFA. Wśród zwycięzców z ostatnich lat pojawiają się takie tytuły, jak "Amelia", "Hasta la vista", "Slumdog. Milioner z ulicy" czy jak "Jak zostać królem". W tym roku szansę na dołączenie do tego zaszczytnego grona ma polskie dzieło Pawła Pawlikowskiego. "Zimna wojna" będzie walczyć z jedenastoma europejskimi produkcjami. Po raz kolejny stanie w szranki z oscarową "Faworytą".

Przeczytaj także

Oto lista filmów nominowanych do EFA 2019:

Konkurencja jest więc silna, bo oprócz "Faworyty" na liście znajduje się również "Dogman" oraz najnowszy film Pedro Almodóvara "Ból i blask".

Przeczytaj także

O tym, kto zwycięży, decydują internauci. Głosowanie trwa do 31 października i można w nim wziąć udział, przechodząc pod TEN adres. Jeśli "Zimnej wojnie" uda się wygrać EFA 2019, film będzie mógł się poszczycić kolejną statuetką, którą zdobył od premiery w 2018 roku.

Przeczytaj także

Czy polski film otrzyma nagrodę? Przekonamy się już za kilka miesięcy.

Zobacz też: Muzyka do filmu "Zimna Wojna": pełen soundtrack, piosenki, autorzy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.