Zjedz w lokalu inspirowanym „Sokiem z żuka”

Robert Skowronski
29.04.2016 14:47
Zjedz w lokalu inspirowanym „Sokiem z żuka” Fot. kadr z wideo

Prawdziwa gratka dla fanów twórczości Tima Burtona, a zwłaszcza jego dzieła z 1988 roku. W Nowym Jorku powstał lokal inspirowany „Sokiem z żuka”.

Wielkie Jabłko stało się bogatsze o nowe miejsce, którym jest bar/restauracja Beetle House. Wnętrze wypełniają pajęczyny, czaszki i inne fantazyjne i jednocześnie przerażające dekoracje, jak żywcem wyjęte z filmografii Burtona. Podczas otwarcia lokalu przybyłych gości witał odziany w czarno-biały garnitur aktor przebrany za Beetlejuice'a granego w filmie przez Michaela Keatona.

Na ścianach, stolikach i nie tylko można też było zobaczyć elementy nawiązujące do innych dzieł reżysera, takich jak „Miasteczko Halloween”, „Gnijąca panna młoda” czy „Frankenweenie”. Zobaczcie jak prezentuje się wnętrze baru:

Niektórzy robili też sobie zdjęcia z Beetlejuicem:

W menu znalazły się same drinki i potrawy nawiązujące do dzieł Tima Burtona. Spragnieni mogli wychylić m.in. Jacka Skellingtona (tak nazywał się główny bohater „Miasteczka Halloween”) składającego się z Bacardi, kremu kokosowego soku limonkowego, kruszonego lodu i skórki pomarańczy, czy Alice’s cup of tea (nawiązanie do filmu „Alicja w krainie czarów”), czyli gruszkowa wódka, gin, rum. tequila, gruszkowe schnappsy i nieco coli. W karcie dań znaleźć z kolei można było czekoladowe ciasto Willy'ego Wonki czy burger Edwarda Nożycorękiego.

Co jeszcze ciekawego do wypicia można znaleźć w Beetle House?

menu drinki Fot. foto: beetlehousenyc.com

Tak wygląda przykładowy drink o nazwie This is Halloween (likier dyniowy, cynamonowy, jabłkowy, cydr, piwo imbirowe, całość przyozdobiona limonką): 

A oto część dostępnej w lokalu karty dań:

jedzenie Fot. foto: beetlehousenyc.com

Alexandra Bunch z Staten Island, jedna z fanek twórczości Tima Burtona, opowiedziała o swoich wrażeniach związanych z barem:

Długo musieliśmy na to czekać, jednak da się tu odczuć ducha reżysera. Wydaje mi się, że gdyby zobaczył to miejsce pokochałby je i doceniłby fakt, że miłośnicy jego twórczości mają swoje miejsce do spotkań.

W Beetle House można było zauważyć przewagę kobiet nad mężczyznami wśród odwiedzających. Właściciel baru, który prowadzi też lokal poświęcony osobie Willa Ferrella, wyjaśnił skąd jego zdaniem biorą się te dysproporcje:

 Kobiety są bardziej otwarte na takie nowinki. Znam wielu facetów, którzy lubią filmy Tima Burtona, ale czy przyszliby w takie miejsce? Mężczyźni szanują tego reżysera, ale niekoniecznie oglądają każde jego dzieło.

Niedawno w jednym z wywiadów Tim Burton mówił o tym, że ma zamiar zrealizować „Sok z żuka 2”, jednak rzecznik artysty szybko zaprzeczył słowom swojego klienta:

Tim jest skupiony całkowicie na „Osobliwym domu pani Peregrine”, a także na „Dumbo”.

Pierwszy z wymienionych obrazów będzie miał swoją premierę 30 września 2016 roku. Udostępniony już został zwiastun „Osobliwego domu Pani Peregrine”.

Jak Wam się podoba lokal inspirowany „Sokiem z żuka”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.