Rozdano Złote Maliny 2022. Poznaliśmy najgorsze filmy, aktorów i aktorki - tym razem bez polskich akcentów

28.03.2022 12:33
Rozdano Złote Maliny 2022. Poznaliśmy najgorsze filmy, aktorów i aktorki - tym razem bez polskich akcentów Fot. Warner Bros. Pictures/Capital Pictures/East News

Na dzień przed rozdaniem Oscarów 2022, szanowne gremium Złotych Malin przyznało swoje antynagrody. Kto zasłużył na to niechlubne wyróżnienie?

Złote Maliny 2022 - oto lista "zwycięzców"

Najgorszym filmem roku została produkcja Netflixa "Diana: The Musical". Musical został nagrodzony aż pięcioma statuetkami, w tym wyróżnieniami dla najgorszego reżysera (Christopher Ashley), najgorszego scenariusza (Joe DiPetro), najgorszej aktorki (Jeanna de Waal) i najgorszej aktorki drugoplanowej (Judy Kaye).

Polecamy

Produkcja Netflixa stanowi zapis sztuki teatralnej, stworzonej z myślą o streamingu. Na deskach teatru zadebiutowała już po debiucie w serwisie streamingowym. Taki odwrotny "Hamilton". 

Kolejny w kolejności jest "Kosmiczny mecz: Nowa era", który otrzymał trzy statuetki, w tym za Najgorszy Remake, Sequel lub Zrzynkę oraz za rolę LeBrona Jamesa, którego występ nagrodzono aż dwa razy - za najgorszego aktora i za najgorszy ekranowy duet (LeBron James i dowolna postać animowana/produkt TimeWarner).

Jared Leto został okrzyknięty najgorszym aktorem za swoją przerysowaną rolę w filmie "Dom Gucci". Wybrano też najgorszy film z udziałem Bruce’a Willisa. Aktor otrzymał w tym roku własną specjalną kategorię, w której znalazło się aż osiem filmów z jego udziałem. Gremium Złotych Malin uznało, że to "Kosmiczny grzech" jest najgorszym z nich.

Polecamy

Prawdziwym zwycięzcą wieczoru był jednak Will Smith, który otrzymał Nagrodę Odkupienia Win, tzw. Razzie Redeemer Awards. Ta została mu przyznana rolę w filmie "King Richard". Jak wiemy, był to jedynie przedsmak przyszłości - dzień później, gwiazdor otrzymał Oscara.

Złote Maliny 2022 - lista nagrodzonych:

NAJGORSZY FILM

 • "Diana: Musical"

NAJGORSZY REŻYSER

 • Christopher Ashley - "Diana: Musical" 

NAJGORSZY SCENARIUSZ

 • "Diana: Musical"

NAJGORSZY REMAKE, SEQUEL BĄDŹ ZRZYNKA

 • "Kosmiczny mecz: Nowa era"

NAJGORSZA AKTORKA

 • Jeanna de Waal - "Diana: Musical"

NAJGORSZY AKTOR

 • LeBron James - "Kosmiczny mecz: Nowa era"

NAJGORSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

 • Judy Kaye - "Diana: Musical"

NAJGORSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

 • Jared Leto - "Dom Gucci"

NAJGORSZY WYSTĘP BRUCE'A WILLISA W FILMIE Z 2021 ROKU

 • Bruce Willis - "Kosmiczny grzech"

NAJGORSZE EKRANOWE NIEDOPASOWANIE

 • LeBron James i dowolny produkt Warner Bros. - "Kosmiczny mecz: Nowa era"

NAGRODA ODKUPIENIA

 • Will Smith - "King Richard. Zwycięska rodzina" 
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.