Zmarł George A. Romero. Miał 77 lat

Kamil Dachnij
17.07.2017 09:31
Zmarł George A. Romero. Miał 77 lat Fot. Photoshot/REPORTER/East News

W niedzielę 16.07.2017 w wieku 77 lat zmarł jeden z największych mistrzów horroru George A. Romero. Przyczyną śmierci był rak płuc. 

Znany jako ojciec chrzestny filmów zombie, George A. Romero po krótkiej, ale bardzo agresywnej walce przegrał z rakiem płuc. Amerykański reżyser był ostatnio w trakcie przygotowań do następnego filmu z serii żywych trupów pt: „Road of the Dead”, którego miał być producentem.

Urodził się w Nowym Jorku w 1940 roku. Od małego interesował się filmem, a w szczególności kinem grozy. Po ukończeniu uniwersytetu w Pittsburghu założył w latach 60. firmę kręcącą reklamówki. Jednak świat poznał go w 1968 roku, gdy do kin trafiła „Noc żywych trupów”, pierwsza odsłona słynnej serii o żywych trupach. Film nakręcony za ponad 100 tysięcy dolarów szybko dorobił się statusu dzieła kultowego i miał ogromny wpływ na współczesny kształt horroru. To dzięki tej produkcji możemy mówić o współczesnym obrazie żywego trupa, który zaraża i pożera ludzi.

Nakręcony w 1978 roku „Poranek żywych trupów” cieszył się jeszcze większym powodzeniem i doczekał się niezliczonej ilości kopii. Romero nakręcił później jeszcze cztery kolejne filmy zombie, które osiągały większe lub mniejsze sukcesy. Reżyser ma także na koncie udane produkcje ze zgoła innego gatunku. W latach 70. nakręcił film o epidemii „Szaleńcy” oraz zapuścił się w rejony kina wampirycznego w wysoko ocenianym „Martinie”.

Informację o śmierci przekazał mediom jego menadżer, Chris Roe

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.