Zmasowany atak fanów „Gry o tron” na hiszpańską wysepkę

Sergiusz Kurczuk
08.09.2017 11:41
Smocza Skała, Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu

Kolejna moda wśród fanów „Gry o tron”. Tym razem miłośnicy hitu HBO postanowili masowo odwiedzić serialową Smoczą Skałę.

„Gra o tron” to fenomen wśród seriali. Bez wątpienia można powiedzieć, że 7. sezon jest najchętniej oglądaną opowieścią w odcinkach w 2017 roku. Jest też druga strona medalu sukcesu twórców hitu. Przedostatnia seria stała się łupem wielu internetowych piratów. Liczba widzów oglądających „Grę o tron” z nielegalnych źródeł była czterokrotnie większa, niż osób, które korzystało z HBO GO, lub włączało telewizor. Wśród miłośników ekranizacji sagi George'a R. R. Martina, pojawiła się nieodpowiedzialna moda. Wielu fanów kupowało psy wyglądające jak serialowe wilkory. W momencie, kiedy okazywało się, że zwierzak to nie zabawka, psy o imionach rodem z Westeros lądowały w schroniskach.

Okazuje się, że to nie jedyny pomysł, na który niezależnie wpadli widzowie serialu HBO. W 7. sezonie Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) wróciła do domu swoich przodków. Wraz ze świtą osiedliła się w zamku na Smoczej Skale. Surowa wyspa ukazana w serialu to w rzeczywistości San Juan de Gaztelugatxe, która znajduje się w baskijskiej części Hiszpanii. Jak podaje lokalna gazeta „El Pais, w 2017 roku maleńka wysepka zaliczyła turystyczny boom. W samym czerwcu odwiedziło ją ponad 75 tysięcy turystów

Na wyspie oprócz wspaniałego widoku na ocean i majestatycznych skał nie ma za dużo do oglądania. Zamek Dany został stworzony komputerowo i przy użyciu specjalnej scenografii, co twórcy pokazali w jednym z zakulisowych materiałów. Na San Juan de Gaztelugatxe znajdują się jednak kute w skale schodki znane z serialu oraz kapliczka, która była atrakcją turystyczną, zanim ekipa „Gry o tron” zjawiła się na wyspie. 

Ciekawe dokąd wybiorą się fani serialu po premierze 8. sezonu „Gry o tron”. Jeśli chcecie wybrać się do jakiegoś miejsca znanego z innych produkcji, przeczytajcie nasze zestawienie!

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.