Zmiana daty premiery "Wonder Woman 1984". Kiedy film trafi do kin?

Kamil Kacperski
23.10.2018 13:17
Wonder Woman|undefined Fot. materiały prasowe

Firmy Warner Bros. i DC Comics postanowiły przenieść datę premiery filmu "Wonder Woman 1984". Co spowodowało taki stan rzeczy i kiedy odbędzie produkcja pojawi się w kinach?

Gal Gadot, czyli aktorka, która wciela się w postać tytułowej heroiny, poinformowała na swoich mediach społecznościowych o zmianie daty premiery filmu "Wonder Woman 1984". Sequel najlepiej ocenianego filmu DCEU pojawi się aż 7 miesięcy później, niż początkowo planowano. Pierwotnie film miał się pojawić w kinach w listopadzie 2019 roku. Studio zadecydowało jednak, że premiera "Wonder Woman 1984" odbędzie się dopiero 5 czerwca 2020 roku.

Reżyserka filmu, Patty Jenkins. stwierdziła, że zmiana daty produkcji jest rzeczą bardzo dobrą - według niej "Wonder Woman 1984" zadebiutuje w "ich weekend" (premiera pierwszej części odbyła się w lipcu 2017 roku). Podkreśliła to również sama Gadot, która określiła wakacyjny czas premiery "prawowitym domem Wonder Woman":

Bardzo się cieszę, że dzięki zmieniającemu się krajobrazowi jesteśmy w stanie przenieść Wonder Woman do jej prawowitego domu! 5 czerwca 2020 roku. Kto nie będzie, ten gapa!

Wonder Woman 2 - nowa data premiery

Na szczęście nic innego nie uległo zmianie - scenarzystami wciąż są Geoff Johns oraz Dave Callaham, reżyserką Patty Jenkins, a w Wonder Woman znów wcieli się Gal Gadot. W filmie powróci również Chris Pine, który zagrał Steve'a Trevora, dzielnego pilota. Mężczyzna poświęcił życie ratując świat przed atakiem chemicznym (co widzieliśmy w końcówce "Wonder Woman"), więc liczymy na dobre wyjaśnienie tego, jakim cudem odnalazł się w latach 80. Jeśli chodzi natomiast o nowe postaci, to antagonistką będzie Cheetah, w którą wcieli się Kirsten Wiig.

Na razie nie wiemy, kiedy pojawi się pierwszy zwiastun produkcji, ale biorąc pod uwagę fakt, że od premiery filmu dzieli nas jeszcze ponad półtora roku, to prawdopodobnie trailer zobaczymy dopiero na Comic-Conie w San Diego w 2019 roku. Chociaż jest jeszcze wersja optymistyczna - DC może pokazać pierwsze materiały wraz z premierą "Shazama" w kwietniu 2019 roku. Jednak są to jedynie domysły, bo na razie WB i DC milczą na temat zwiastuna.

Nadchodzące filmy DC

Zanim do kin trafi "Wonder Woman 1984", my będziemy mieli okazje zapoznać się z innymi produkcjami DC - jeszcze w 2018 roku, a konkretnie 21 grudnia do kin trafi "Aquaman". Potem, w kwietniu 2019 roku wspomniany "Shazam". W październiku natomiast zobaczymy "Jokera", który teoretycznie nie będzie osadzony w uniwersum DCEU. W lutym 2020 roku pojawi się "Birds of Prey" z Margot Robbie w roli głównej.

"Wonder Woman 1984" trafi do kin 5 czerwca 2020 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.