Zmiany w datach premier nadchodzących filmów Marvela

Sergiusz Kurczuk
12.01.2018 11:04
Zmiany w datach premier nadchodzących filmów Marvela Fot. kadr z filmu Deadpool

Daty premier filmów na podstawie Marvela z wytwórni 20th Century Fox zostały przesunięte. W związku z tym mamy dobrą i złą wiadomość. 

Nowe wieści dotyczące filmów o mutantach, które szykuje wytwórnia 20th Century Fox. Przesunięto daty premier filmów „Deadpool 2”, „New Mutants” oraz solowych przygód Gambita. Na szczęście nie wszystkie wiadomości zasmucą fanów ekranizacji komiksów Marvela. Niestety kwietniowa premiera filmu o młodych mutantach została przeniesiona aż o 10 miesięcy. Jak donosi The Hollywood Reporter „New Mutants” zamiast w 13 kwietnia 2018 roku, zobaczymy dopiero 22 lutego roku następnego. Gambita też zobaczymy później, niż początkowo zapowiadano. Długo wyczekiwana produkcja o czarującym mutancie nie pojawi się w lutym 2019 roku, tylko 7 czerwca tego samego roku. Jednak jest się również z czego cieszyć, bo druga część przygód wygadanego najemnika pojawi się w kinach dwa tygodnie przed wcześniej zapowiadaną datą. Zapomnijcie więc o 1 czerwca 2018 roku. Nowa data to 18 maja. Ryan Reynolds poinformował o tym na swoim Twitterze. 

Skąd te zmiany? Powody są różne. Prawdopodobnie wpływ na przesunięcia dat premier filmów Foxa miał zakup studia 21th Century Fox przez Disneya. Być może nowe terminy zostały narzucone przez włodarzy potentata z uszami Myszki Miki. Najbardziej dziwi prawie roczne opóźnienie debiutu kinowych „New Mutants”. Wszystko wskazuje na to, że w filmie pojawią się spore zmiany. The Wrap donosi, że zmiana daty premiery wynika z faktu, że produkcja okazała się mniej straszna, niż zakładano, więc trzeba wprowadzić więcej mrocznego klimatu. Sprawa Gambita wydaje się prosta. Variety podaje, że film stracił reżysera. Twórca „Piratów z Karaibów” Gore Verbinsky postanowił zrezygnować z pracy nad ekranizacją przygód Gambita z powodu różnic w podejściu do projektu, które pojawiły się między nim a producentami. Z kolei zmiana daty drugiej części „Deadpoola” wynika z faktu, że 25 maja odbędzie się premiera filmu „Solo: A Star Wars Story”. Chociaż twórca postaci Wade'a Wilsona uważa, że film o Hanie Solo nie ma szans z sequelem „Deadpoola”, producenci uznali inaczej i wydłużyli dystans czasowy pomiędzy konkurencyjnymi produkcjami. Przygody wygadanego najemnika zobaczymy więc tydzień przed „Solo: A Star Wars Story” i dwa tygodnie po premierze „Avengers: Infinity War”

Póki co, zaplanowana na 2 listopada 2018 roku kolejna część X-Men zatytułowana „Dark Phoenix” nie została przesunięta. W planach na kolejne lata są następne filmy związane z komiksami o mutantach: „Multiple Man” z Jamesem Franco oraz ekranizacja solowych przygód Kitty Pryde

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.